Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tanulással és szorgalommal el...

Tanulással és szorgalommal el lehet érni Stephen Hawking szintjét a fizikában, vagy arra születni kell?

Figyelt kérdés
2023. febr. 26. 09:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy az ember képes áttörni a saját korlátait, és messzebbre jutni a fizikában, mint hiszi. De ahhoz, hogy valaki olyan nagy professzor legyen, mint amilyen Hawking volt, arra születni kell?
2023. febr. 26. 10:00
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyen emberek esetében a veleszületett képességek, a saját szorgalmuk, a környezetük térben és korban, valamint az adott szakterület találkozása hozza össze a végeredményt. Nem lehet bárkiből zsenit faragni, ez abból is látszik, hogy bár ambíciózus, szorgalmas emberből sok van, a kivételes tehetségű mégis kevés.
2023. febr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mojjo ***** válasza:
95%

Születni kell.

Olyasmi ez, mint mondjuk a futás. Ha sokat edz valaki, akkor egyre jobb és gyorsabb lesz. Még több erőbefektetéssel még jobb lehet. Folyamatosan át tudja törni a saját határait - de a saját szó fontos itt. Akármennyit edz valaki, bőven nem biztos, hogy Usain Bolt lesz belőle.

A fizika ugyanez: saját határainkat folyamatosan megdönthetjük, de az, hogy hol vannak ezek a határok, már attól függ, milyen képességeket dobott nekünk a gép.

2023. febr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Hát, az ő szintjére mindenképpen születni kell. Ő még a zsenik között is kimagasló volt. Értsd: igazi zseni, nem pedig Mensa által annak kikiáltott azért, hogy tagdíjat fizessen. Neki speciális látásmódja és képességei voltak.
2023. febr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kólauborkával ***** válasza:
27%

Nem vagyok benne biztos, hogy ha valaki kiszemel magának egy szimpatikus problémát, akkor nem érhet-e el nagy áttöréseket egy élet alatt, ha azzal foglalkozik rendszeresen, még akkor is, ha nem 200as IQ-val született.

Szerintem a zseniket az különbözteti meg a nem zseniktől, hogy képesek egy problémára koncentrálni hosszú ideig.

Csak gondoljunk bele mennyi befejezetlen dolog van egy ember mögött, ha mind befejezésre kerülne, amit eltervez az ember akkor mindenkit zseninek neveznénk, a többség egyszerűen nem fejezi be, amit elkezdett.

Szóval én a kételkedő kategóriába tartozom, szerintem szélsőséges eseteket leszámítva tud újat hozzátenni az ember a tudományhoz.

2023. febr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha az ember egész nap egy székben ül és nincs más dolga, mint gondolkodni, akkor könnyű eredményeket elérni.

Mázlista volt ez a Hawking.

2023. febr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Ez érdekes kérdés. Én elég sokáig általános iskolában kifejezetten középszerű voltam matematikából. Aztán még szintén általánosban, konkrétan emlékszem a napra, kattant valami, és az lett a vége, hogy elméleti matematikus lettem. Attól a kattanástól kezdve felgyorsult minden, a teljesítményem ugrásszeerűen megnőtt.
2023. febr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Hawking egy a média miatt bőven túlértékelt és túlhypolt tudós.


Ez hogy születni kell-e így vagy sem ez egy hülye kérdés. Nincs ilyen hogy valaki okosnak születik. Ha egész gyerekkorodban logikai feladatokkal foglalkozol, és suliban fizika es matek erdekel es aktivan tanulod őket, akkor te is jó leszel belőlük.

2023. febr. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mojjo ***** válasza:
@8: Szóval szerinted genetikai tényezők nem játszanak szerepet az ember értelmi képességeiben?
2023. febr. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

Valamennyire biztos. De szerintem nagyságrendekkel többet számít a nevelés és a szorgalom.


Mondjuk ha a kérdésben Einstein, Feynman, Dirac, Newton lett volna, na ahhoz igen, valszeg születni kell. De szerintem Hawking szintjét azért el lehet érni tanulással, és egy jobb értelemmel.

2023. febr. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!