Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A vulkánok kráterén keresztül...

A vulkánok kráterén keresztül miért nem lehet belátni a hegy gyomrába?

Figyelt kérdés
Komolyan kérdezem. Láttam pár légifelvételt vulkánokról videón, mindnek "be van tömődve" a krátere. Egy 20-50-100 méter átmérőjű lyuk hogy tud így teljesen berakodni, amikor alatta ott a hatalmas magma kamra? Bocs, ha nem pontos kifejezéseket használok, laikus vagyok. Mindig is azt hittem, hogy ezek olyanok, mint egy barlang. Hogy mélyen le lehet látni, bele lehet esni, vagy lemászni kilométer mélyen a vulkánba. Nyilván amikor nem aktív.

2023. febr. 26. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne ott levegő?

A magmakamrában sem az van.

Nyilván annak a törmeléke van ott, ami előzőleg is volt.

2023. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A vulkánok nem olyanok a valóságban, mint a rajzfilmekben.

A magmának magas hőmérséklet kell. Nem fog ott bugyogni neked a levegőn.


Egy vulkán azért is tör ki, mert bent megnő a nyomás. Akár a hegy tetejét is lerobbanthatja a lökés.


De amúgy még a láva is megszilárdul a levegőn egy idő után. Nem marad a bugyogó, folyós, forró állapotban. Kihül, s sima fekete kőnek néz ki.

2023. febr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazért, amiért a számba nézve nem tudod megvizsgálni a végbelemet.
2023. febr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!