Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sztatikus elektromosság??

Sztatikus elektromosság??

Figyelt kérdés
Van egy rémesen műszálas takaróm, amelyben egyértelműen erős sztatikus töltés képződött. Felvettem az ágyamról, miután kb 3-4 napon át ezen aludtam és ezzel együtt mozgolódtam. Mikor felvettem és összegyűrtem, az alig 0,5-1 méterre lévő LED izzóm is felvillant. Bár alig láthatóan, de egy fél másodpercre a benne lévő szálakon minimális fényt láttam. Ez lehetséges? Ha igen, miért?
2023. márc. 22. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Igen.

A térerő miatt.

2023. márc. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező - sikerült a jelenséget többször is előidézned?
2023. márc. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
A ledek nagyon érzékenyek, főlleg a jobb minőségűek. Például egy 5 mm-es köralaku lednek 20 mA a tipikus üzemi árama, de ennél száz ezerszer kisebb áramon, tehát akár 0,0002 mA -en is látható fényt bocsát ki. Persze azért kell a sötétség hogy látni lehessen azt a gyenge fényt. Szóval már nagyon alacsony áramon is világitanak, és ezt a kis áramot még a statikus tér is képes szolgáltatni. Azért arra kiváncsi volnék, hogy ilyenkor hogy jut el a feszültség ledig. Az éritkezőn keresztűl kapja a statikustérből(például hosszabb vezeték erősebb fény ad ?), vagy a statikus tér közvetlenűl a led kristályra hat ?
2023. márc. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a kérdéses lámpában a LED-et egy érzékeny bemenetekkel bíró CMOS IC kapcsolja, melyet tényleg egy pillanatra megbolondított az erős elektromos mező.
2023. márc. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én fénycső jellegű energiatakarékos ízzóval tapasztaltam ilyet, bár ott alig pár cm volt a távolság.
2023. márc. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!