Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizika: A jelenlegi fizika...

Fizika: A jelenlegi fizika álláspontja szerint az anyag nem más mint hatalmas energiabesűrűsödés, mi az a tényező ami az energiát anyaggá sűrűsíti, és meg is tartja ebben a formában?

Figyelt kérdés
Magyarán ha a golyóstollam nem más mint óriási energia, mi tartja vissza attól hogy újra energiává váljon?
2010. okt. 7. 14:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
mondhatnám hogy az atomok tömegvonzása, és meg is lenne válaszolva, de az azért elég sarkos kijelentés hogy "minden energia" és semmi más, szerintem ilyet senki nem mondott. :)
2010. okt. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

azért valaki csak mondott....

ismerős?

e=m*c2

ez a képlet pontosan arról szól, hogy az anyag és az energia ekvivalensei egymásnak.

az valóban kérdés, hogy miért válik az energia anyaggá - az lhc- ban éppen erre a kérdésre szeretnének választ kapni, megtalálni az "isteni részecskét"*, a higgs bozont, amely felelős az energia anyaggá alakulásáért.

* - természetesen az "isteni" jelző nem szó szerint értendő!

2010. okt. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen álláspont nincs! Honnan vetted? Az energia meg az anyag két dolog! Semmiféle anyaggá sűrítés nincs!Van energia és anyagmegmaradás törvénye is nem tudod? Az anyagot energiabevitellel csak átalakítani lehet!Átalakításkor vagy felszabadul energia vagy épp szükséges az átalakuláshoz. Az energiát nem lehet kézbevenni csak észlelni lehet a hatását.Az anyagot kézbe lehet venni.
2010. okt. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"valóban kérdés, hogy miért válik az energia anyaggá "


Ilyen nincs! Az energia soha nem válik anyaggá!Miért van energiamegmaradás? Vagy neked nincs?

2010. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

mennyi fizikus jelent meg itt nagyhirtelen :)

azért javasolnám azoknak, akik oly magabiztosan jelentik ki az "olyan nincs"- et, hogy picinykét nézzenek már utána a higgs bozonnak, valamint annak, hogy vaj'h mi is volt az ősrobbanás első három percében...

2010. okt. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

" higgs bozonnak"


Én vegyész vagyok csinálj nekem energiából anyagot vagy fordítva! Ne elméleteket gyárts! Anyagot. Az anyagot át lehet alakítani más anyaggá de tisztán energiává soha! Az enegia behatásra módosul de anyag nem lesz belőle!

2010. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A szén szén dioxiddá alakulásakor felszabadul az az energia ami a szén képződésekor szükséges volt , de semmi más.
2010. okt. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Én vegyész vagyok csinálj nekem energiából anyagot vagy fordítva"


Atombomba.

Nap.

Egyébkérdés?

2010. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hagyd, a "vegyész" még nem jutott el ezekhez a folyamatokhoz a tankönyvben :D
2010. okt. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

vegyésznek:

egy kis darab antianyag + anyag...

biz' a kettőből energia, és csakis energia lesz, az anyag "eltűnik"

persze nem tűnik el, hiszen az energiamegmaradás nem áthágható, ezért az e=m*c2 értelmében a keletkező energia egyenértékű a reakcióban részt vevő anyagokkal...

persze, mint vegyész, ehhez nem kell értened, hiszen a vegyész csak a kémiai átalkulásokkal foglalkozik. (azért nem ártott volna jobban figyelni a fizika előadásokon...)

2010. okt. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!