Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Teleportáció vagy időutazás...

Teleportáció vagy időutazás lesz előbb felfedezve és technikailag megvalósítva?

Figyelt kérdés
Milyen fizikai törvények felfedezése fogja ezt megelőzni?
2023. márc. 26. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Egyik se lesz felfedezve, mert nem lehetségesek. Vagyis kvantumteleportáció van már, csak az nem az amire te gondolsz.
2023. márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Zcom09 ***** válasza:
100%

Tekintve hogy jelenleg a leg elfogadottabb modellek alapján, az időutazás ahogy a filmekből ismerjük, nem lehetséges. Pontosabb visszafelé nem lehet utazni. Még a teleportáció legalább elméletileg lehetséges. Így ha választanom kéne egyet a teleportációt mondanám. De ha reálisan nézzük akkor az se fog eljutni arra szintre hogy komplex élőlényeket tudjunk teleportálni.


"Milyen fizikai törvények felfedezése fogja ezt megelőzni?"

Hát ha azt tudnánk akkor az egész sokkal könnyebb lenne.

2023. márc. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Egyik sem reális a jelenlegi ismereteink alapján.
2023. márc. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Jelen ismereteink szerint a teleportacio sem lehetseges, kiveve kvantimszinten. Egy bogre kavet valoszinuleg soha nem fogjunk atteleportalni a szomszed szobaba se.


Az idoutazas eleve lehetetlen, felboritana az ok-okozati lancot.

2023. márc. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Amennyiben kizárólag elméleti síkon gondolkozunk:

Úgy először a teleportálást kötelező megoldani, unalmas szöveg, de: 1 napot (24 óra) vissza utaznál az időben, hát valószínűleg semmilyen bolygót nem látnál magad körül, mert az sok sok km-el odébb van, de ha elég sokat mész lehet a talaj szint lesz pár méterrel feljebb vagy lejjebb, ha a bolygóval együtt utazol időt, én nem szeretnék 3m-el magasabban, de alacsonyabban sem lenni érkezéskor, mint a talajszint.

Tehát az első a teleportálás.

2023. márc. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A megfelelő fizikai törvények ismertek. És azt mondják, ilyenek nem lesznek, mert ellentmondanak a fizika számos létező törvényének. A mikrovilág jelenségeire ne hivatkozzunk, mert az nem makrovilág, és ami ott van, az itt nem lesz.
2023. márc. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
Az időutazás kutatásával nem kell sietni, ha egyszer megvan akkor úgyis mindegy hogy mikor..
2023. márc. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem teljesen igaz az, hogy a múltba nem lehet utazni. Elméletileg ez is lehetséges:

Dávid Gyula: tanácsok kezdő időutazóknak

[link]

Na de hogy a gyakorlatban mekkora esélyes van?

Reálisan egyiknek sem.

Igen részecskét tudunk teleportálni ahogy előttem írták de nem az igazi.

Ami reálisabb, de az is legalább pár száz év, ha el tudnánk érni mondjuk a fénysebesség felét. Ha pár száz év alatt ide tudnánk jutni, már az ótiási szenzáció lenne. Persze akkor is csak a jövőbe történő utazás válna elérhetővé.

2023. márc. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a közeljövőben történt. A Fehér Magyar Jó Isten vezette a világot az az én, de nem én uralkodtam. Akkoriban Magyarország egy kicsivel nagyobb volt és Indiábol irányították a világot. Akkoriban nem ez a magyar típus volt. A Fehér Magyar Jó Isten kiirtotta a Földön a zsidókat egy szál se maradt és azt a néhány cigányt ami volt. Meg akarták támadni a világegyetem nagy részét. A Fehér Magyar Jó Isten elkövetett a többiek szerint egy hibát, miszerint egy árulot saját kezűleg kivégzett. Ezért elítélték. Utána a magasrangú kiborg visszalotte a múltba a Földet.Torolte azoknak a típusú magyaroknak a múltját és emlékeit. Többet ilyen típusú magyarokat nem lehet teremteni. A távolabbi lakott bolygokon dmeg emlékeznek rajuk. Le lehet ellenőrizni.
2023. júl. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!