Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Én úgy tudom, hogy az univerzu...

Én úgy tudom, hogy az univerzum egésze nem tekinthető energetikailag zárt rendszernek, de a Nobel-díjas Penrose Idő ciklusai c. könyvében ezt mintha kihagyta volna, nem?

Figyelt kérdés
Az univerzum egésze nem tekinthető zárt rendszernek, mert bár energiát nem cserél a "környezetével", de a tér tágulása miatt az összes potenciális energia nő. Viszont én elolvastam Penrose könyvét, és ez egész elmélete arra épít, hogy ezt az entrópia paradoxont próbálja feloldani, de ez nem csak akkor áll fenn, ha zártnak tekintjük az univerzumot?

2023. márc. 28. 21:00
 1/1 Farkas999 ***** válasza:
Ha eltekintünk a multiverzum modellektől, akkor véleményem szerint az univerzum zárt rendszer, függetlenül attól, hogy milyen folyamatok zajlanak benne. A tér tágulását okozó energia is az univerzum része. Többlet energia pedig a zárt rendszeren belül nem képződik.
2023. márc. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!