Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A génkezelést miért nem...

A génkezelést miért nem alkalmazzuk arra, hogy egyes gépeket kiváltsunk módosított élőlényekkel?

Figyelt kérdés

Környezetvédelemből és egészségügyi okokból, hogy kevesebbet szennyezzünk és kevesebb vasércet, lítiumot stb. kelljen felhasználni.


Pl. az utcák mentén ültethetnénk génkezelt fákat amik biolumineszcensek, éjjel világítanának. A termésképzés le lenne blokkolva bennük, hogy máshol ne szaporodjanak.


Lovasrendőröknek, futároknak csinálhatnánk olyan lovakat, amik 60-nal, 70-el is tudnak futni, a pisi/kaki meg egy erszényesek erszényéhez hasonlító bőrlebenybe gyűlik nekik, amit aztán megfelelő helyen ki lehet üríteni.


Drónok helyett, akár postai, akár hadászati feladatokra lehetnének ilyen intellgens keselyűk, sasok, amiket olyan könnyű betanítani arra, hogy hova szállítsák az árut, mint a Harry Potterben a postabaglyokat.


Lehetnének csökkentett aggressziójú és szófogadóbb majmok is, amik pl. rokkantaknak, öregeknek lehetnének inasok, segítők, meg olyan kutyák amik jelbeszéddel körül tudják írni, hogy pl. nyomozásnál mit is találtak, legalább olyan jól, mint ahogy egy csimpánz, gorilla tud jelelni.



#állat #biotechnológia #génsebészet #organikus technológia
2023. ápr. 12. 11:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Jó én amúgy örülnék, ha lóháton hoznák a csomagom :D,lehet lenyúlnám a futártól a pacit és felpattannék rá, és már mennék is, mert lóimádó vagyok, na jó nem nyúlnám le csak gondolatba :D. De amúgy valószínűleg lassabb járat lenne, mert mindenki, jaj de cuki-muki ez a paci hagy simogassam már és abból lesz 10 perc, te láttad már az ügyfeleket futár kocsit simogatni?!, ja nem :D, de a ló meg morcosan nézne a futárra és szinkronizálhatnánk is, hogy na simogatásért is kérj már extra díjat, és mert hagyom hogy simogassanak ugorj már be a boltba abból a pénzből amit simogatásból adtak, egy nagy csomag bio répáért nekem. Kb. ezt gondolná, hogy répát akar,és mivel génmódosított lehet extra nagy adag répát akarna, pláne ha a feladatokat amiket kiosztanál neki az alapján nézzük. Ez így lehet viccesen hangzik, de ne tolj már ki szegény pacikkal és a futárral.


Szintén 8-as vagyok.

2023. ápr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
#8 hova gondolsz? Ha már génmódosított ló, tuti olyan lesz ami nem csak nyúl-mennyiséget kakil, hanem egyetlen répával 24 órán keresztül megy és öntisztító is... így minden gond megoldva.
2023. ápr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Kielemezem neked az egészet. Ugye tudod a biolumineszcensz a természetben bizonyos élőlényeknél fordul elő, amiről írsz az maximum világítós gombával felszerelt fákkal lenne lehetséges. Nem tudom tudod-e de pl. ezek az élőlények akkor világítanak így ha mechanikus stressz éri őket, magyarán a fától elvárnád, hogy minden éjszaka mechanikus stressz érje.


Ha a termésképzést lecsökkented a fákban, akkor hogy akarsz élhető környezetet,mert fák nélkül nincs tiszta levegő.


Nos nézzük intelligens keselyűk bocsi a keselyű dögevő, és mégis mivel várja a levelét váró a keselyűt egy döglött patkánnyal hogy oda röpüljön?


Egy dögevőben ezt az ösztönt nem igazán tudod felülírni, oda megy ahol a dögszagot megérzi.


Sas elképzelted hogy landol a kezén? Na de láttál már kézen landoló sast?


Ergo mindenkitől elvárnák, hogy adnak postai szolgáltatást, de szerezzenek be egy drága védőkesztyűt?


Harcászat? Ezt mégis hogy képzeled el? Nézzük a keselyűvel beszerzel több döglött állatot és gyorsan odaviszed az ellenség köré?


Sas? Láttál már sast vadászni? Van egy jellegzetes technikája, gyors zuhanó repüléssel lebukik és aztán precízen landolva felnyalábolja a zsákmányt. Nem tudom hogy képzelted majd felnyalábolja az embereket és felhúzná, és így sebesítené, vagy csipkedéssel támadna?


Csökkentett agressziójú majom, na ez az a topic ami egyenlő a vegetálással, mivel az agyának egy részét iktatnák ki. Nem hogy inas nem lenne, de még ha nem is lenne kiiktatva, akkor sem lenne inas, mivel teljesen természetellenes dolog, mert természetben egészen máshogy él.


Kutya jelbeszéd, ilyesmivel már foglalkoztak, vannak ilyen kis beszélő szőnyegek. Egy házaspár eljátszotta, hogy veszekednek, a kutya próbálta csillapítani őket, de nem sikerült, odament a szönyeghez, és megnyomta a you are bitch és a Shut up! gombot. Mire a pasi megkérdezte, hogy melyikőjükre mondta azt,hogy k@rva. A kutya meg jelezte, hogy a pasira. :D


Elképzelted ezt a szituációta nyomozás közben, ha veszekednének a rendőrök az ügyön és a kutya ismerne ilyen szavakat, hogy shut up és etc.?

2023. ápr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%

12-es hát bocs, de ha azt nézzük, hogy egy futárnak egy nap mennyi csomaga van, és egy nap mennyi km-t tesz meg, az az egy répa még egy génmódosított lónak is nagyon icinke-ficinke étel lenne. Pláne, hogy a répa csak nasi egy lónak, a takarmányozása ennél jóval összetettebb, és ha a munka jellegét nézzük akkor a nehéz igáslovak és versenylovak takarmányozását kéne mixelni hogy legyen energiája a lónak több száz kisebb és giga csomaghoz+ a futár súlyát is számoljuk, és a megtett út és sebességet is.


Ergo akkor a futárszolgálatnál is nehezebb lenne futárnak lenni, mert behatárolnák, hogy mennyi súlyhatárral lehetne futár, és lehet a magasságot is belekalkulálnák, illetve a szolgáltatás is drágább lenne, mivel a futár lovak fentartásának a díját is belekalkulálnák a szállítási díjba.


Zero válaszoló vagyok, ezt is lepontozhatjátok, de a génmódosítás nem olyan kis csettintés mint ahogy itt a kérdező előadja. Állatvédelmileg meg ahogy írták etikátlan, és állatkínzás, na és míg ezt kikisérletezik mennyi állat és növény pusztulna el. Ezek a példák neccesek, ez nem környezettudatos magatartás, a környezettudatos ember ott kezdődik, hogy nem kínoz élőlényt tárgyiasítva, és tiszteli a természetes mivoltát mind a bolygónak és mind az élővilágnak, és odafigyel hogy minél icinke-picinke ökológiai lábnyoma legyen.

2023. ápr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A világító fa egyelőre kalandparkba lenne jó, mert a fénye mellett hasra esnél, olyan halvány.

Amiket írtál, veszett drága lenne, sok mellékhatással.

Ezzel együtt a jövőben tényleg lesznek majd ilyesféle módosított élőlények, de csak olyan, ami hasznos is.

Nem mostanában.

2023. ápr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
#12 csak irónia volt a kommentem... de ezek szerint nem ment át...
2023. ápr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
*#14-nek szólt a 16-os kommentem, csak elírtam.. (#12 voltam)
2023. ápr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Jó irónia de én igazából a kérdésen kamilláztam nem jutott idáig el az irónia. A kérdező ha nem troll kérdésként kérdi akkor igen elszomorító hogy környezetvédelem címszóval eltárgyiasított rabszolga állatokat csinálna miközben a környezetvédelembe beletartozik az élőlények védelme is és az ember védelme is, mert ugye a környezet védelmével az embernek is egészséges és jó és az élhető környezethez tartozik.


Egy ilyen génmódosított állatokkal való munka automatikusan maga után vonná a munka díj drágább veszélyességi pótlékát és az ügyfeleknek külön biztosítást kéne kötniük ha netalántán a sas vagy a keselyű miatt a kezük sérülne illetve ház tetején landoló állatnak hiába van kaki zsákja ha hátulról kap egy nagy természetes légáramlatot és az ügyfél arcán landol a híg sas kaki mert ugye a madaraknak a széklete nem olyan mint a lóé.

2023. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Génmanipuláció: Volt egy olyan időszak, még a génmanipuláció elején, amikor az első ezzel foglalkozó cégek eljátszották az emberek bizalmát, úgyhogy gyógyászati célon kívül egyelőre nem nagyon használják, legalábbis nálunk nem. De Amerikában, ahol nem esik tilalom alá, még ott sem tartanak itt.

Világító fák: Talán megoldható lenne. Már nagyon sok élőlénybe ültettek ilyet, és világítottak. Halakba is beültették. Ugyan a fényénél nem lehet még olvasni, de lehet látni, hogy szép fényes.

Lovak: A tenyésztés gyors versenylovak felé megy.

...a pisi/kaki meg egy erszényesek erszényéhez hasonlító bőrlebenybe gyűlik nekik... Hasonlót tudnának még ma is csinálni, nem génmanipulációval, hanem műtéttel, de azt nem csinálják meg egészséges állaton és emberen sem, ugyanis ez sztóma. Nem vagyok orvos, aki jobban el tudná magyarázni, hogy ez miért nem jó ötlet, de talán jár majd erre egy, és kisegít. Valamikor jártam lovagolni, és szeretem a lovakat, de ezt az ötletet valamiért nem bírom.

Az elhozható csomagok mennyiségéről már volt szó. Lehetne olyat is, hogy kis méretű csomagokat lovon szállítanak ki, de azzal lehet, hogy úgy járnánk, mint az 5000 Ft-os táblával, amihez még 3000 Ft szállítási költség is járul.

Lehetnének csökkentett aggressziójú és szófogadóbb majmok is, amik pl. rokkantaknak, öregeknek lehetnének inasok, segítők... Ember inas miért nem jó? Mert a majom talán olcsóbban kijönne? A génmanipuláció nem tudná megoldani, még évszázadok után sem, hiszen a viselkedés egy bonyolult dolog. Az agresszió csökkenthető lenne tenyésztéssel, néhány évszázad, és kész a szelídített majomfajta... már ha nem fogy ki addig a tenyésztésbe vett majom. De ez is csak házillatnak lenne jó. Inasok, segítők pedig inkább robotok lesznek, azok programozhatók.

Kutyák kommunikációjának fejlesztése: Volt már olyan, hogy egerek kommunikációján tudtak fejleszteni génmanipulációval. Lehet, hogy ez kutyákkal is menne.

2023. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
91%
19-es azt is említsük hogy vágtába vagy galopba nincs garancia rá hogy épségben megérkezik a csomag ugyanis nincs a lón lengéscsillapító és ugye törékeny csomagot meg ne is említsük.
2023. ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!