Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha létezne egy olyan civilizác...

Ha létezne egy olyan civilizáció ami már épített egy Dyson Gömböt és valahogyan valamilyen módszerrel vissza tudná az energiából újra előállított hidrogént visszajuttattatni a napba akkor nem válna vörös óriássá?

Figyelt kérdés
Esetleg a végtelenségig tudná üzemeltetni a napot, mintegy fúziós reaktor, vagy a gravitáció és fúziós egyensúlyt fent tudná tartani valamilyen technológiával? Esetleg valami lézeres technikával? :D

2023. ápr. 19. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nem
2023. ápr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A fiatalon elhalálozott Carnot bácsiról elnevezett egyenlet még rájuk is érvényes lenne - tehát "nem" a helyes válasz!
2023. ápr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Martin Beech könyve akkor kamu lenne?

Ez a könyv ő ír erről hogy a napnak az élethosszát meghosszabbítani 100 vagy 1000 milliárdot írt.

Ez a könyv. Martin Beech: Rejuvenating the Sun and Avoiding Other Global Catastrophes.

Na és a a kozmikus sugárzásból kinyert energiából segíteni a napon? Mert az űrben 700x erősebben van jelen mint a földön. Ráadásul a földön ez okozza a Bitflip jelenséget. És a kozmikus sugárzás mindehol ott van. Viszont ez csak vadfantazmagória nem vagyok csillagmérnök és nem építettem még csillagmotort és nem tervezek csillagot. :D Illetve prométiummal ellátni vagy micsoda amit olvastam :D

2023. ápr. 19. 20:07
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Hagyd már abba légyszi. Nagyon átjön, hogy abszolút nem értesz hozzá.
2023. ápr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Mert te aztán nagyon értesz hozzá Sőrlock Einstein , felfedezted a sötét energia, anyag miben létét, illetve építettél már egy Dyson Gömböt ami 100%-ig irányít egy csillagot. De te nagyon értesz a fizikhez. Kérdésem lenne pár. Milyen módszert használtál az antigravitáció felfedezéséhez, és hogyan működik az? Hogyan határozta meg az antigravitáció mértékét és irányát? Milyen hatása lehet az antigravitáció felfedezésének az energiatermelésre és az energiahatékonyságra? Helyetted átveszem a Nobel díjat neked úgy se kell mindent is tudsz.
2023. ápr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Látta a TV-n!
2023. ápr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Van egy hatalmas és titokzatos erő, amely összetartja az univerzumot, és ez az erő a szerelem.


Csak vicceltem. A sötét anyag az! :D


#4 Sose becsüld le a hülyeség hatalmàt. (Penge Borisz) :D

2023. ápr. 19. 21:44
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja nem is a Golyófogú Tony mondta...
2023. ápr. 19. 21:58
 9/12 anonim ***** válasza:
Hamár filmekről beszélünk, számomra is olyan mintegy mese, Rick Sanchez feeling, mint ahogy mondta egy tudós vagyok ha olyan kedvem van akkor egy csillagból fekete lyukat csinálok vagy egy fekete lyukból csillagot. Jujj. Ez súlyosabb mint a kérdező kérdése. Keresztre Rick Sanchezet.
2023. ápr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszát. :)
2023. ápr. 19. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!