Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ilyeneknek kellene elhinnem,...

Ilyeneknek kellene elhinnem, hogy a Föld nem lapos?

Figyelt kérdés

A gömbölyű Föld hívők sosem tudtak rendesen érvelni, de most az egyikük még egy egyszerű mondatot se volt képes értelmezni. Aztán mikor leírtam ugyanazt más szórendben, akkor kezdte nyomni az akadémiai marhaságot. Ilyeneknek kellene hinnem?


[link]


2023. ápr. 19. 23:17
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Ekkora balfaszt, még a saját tudományukat se értik a gömbölyűFöld hívők:

[link]

2023. ápr. 20. 11:11
 12/40 Tislerics Máté ***** válasza:
97%

Abban hiszel, amiben akarsz!


Még abban is hihetsz, hogy ha eldobsz egy almát, akkor nem fog visszaesni a földre. De akár ki is derítheted, hogy visszaesik-e, ha pl. eldobod. A döntés a te kezedben van a Föld alakjával kapcsolatban is!

2023. ápr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
95%
A Földle! Le!
2023. ápr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 sadam87 ***** válasza:
97%
Hú, amikor megláttam ezt a kérdést le voltam nyűgözve! Azt hittem, hogy annál, hogy valaki a ChatGPT-vel való vitatkozásával akarja bizonygatni, hogy a Föld lapos, annál nincs lejjebb. De el kell ismernem, hogy a 10. válaszoló rám cáfolt! Fejet hajtok előtte! Az, hogy a ChatGPT-vel anyázik, tényleg zseniális! 🤣🤣🤣🤣 (Plusz pont jár azért, hogy ezt még reklámozza is, tehát minden bizonnyal büszke rá. 😂😂)
2023. ápr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
87%
Kitt se tudhat mindent de mindig jól kezelte Michaelt is.
2023. ápr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
87%

7, 10, kérdező, nem kell elhinnetek, saját magatoknak bebizonyíthatjátok. Induljatok el pontosan egyenesen. Ha a Föld lapos, és a mérete nem végtelen, akkor előbb-utóbb elértek a szélére és ott leestek a semmibe. Ha a Föld gömbölyű, akkor egyszer csak visszaértek oda, ahonnan elindultatok. Persze, ha a Föld gömbölyű, akkor sem biztos, hogy visszaértek a kiindulási pontra, ha közben találkoztok néhány barátságos jegesmedvével, azok pedig lerendezik az okos kis buksitokat.

Hallottatok már olyat, hogy valaki a szélén leesett? Egyébként, ha lapos, akkor milyen az alakja és milyen vastag? Nekem aztán mindegy, higgyetek, amit akartok, úgy tűnik, minél több „okos” eszköz van az ember kezében, maga az ember annál butább. Okostelefonotok van, eszetek nincs.

2023. ápr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
95%
Nagy volt amikor a földkörüli hajóúton egyszercsak megálltunk mert nem lehetett tovább menni, egy bajszos juhász kinézetű embet integetett hogy forduljanak vissza kendek!!
2023. ápr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
96%
Az már régen rossz, ha te tudományos tényeket hinni akarsz, vagy hit alapján akarsz megítélni.
2023. ápr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

#18


Mert te mi alapján ítélsz meg tudományos kérdéseket, ha nem az alapján, hogy elhiszed az adott témát művelő tudósoknak?

2023. ápr. 20. 21:19
 20/40 anonim ***** válasza:
98%

Nem egészen.

A tudomány alapjait megtanultam, ezek egy részét személyesen ellenőriztem. Ezt te is megtehetted volna fizika órákon, stb.

A tudomány egy része összhangban van azzal, amit tanultam, abból következik. Tehát itt inkább azt kell bizonyítani, ha valami mégis másképp van.


Ezen kívül értem a tudomány és a tudós közösség működését, ami abból is áll, hogy minden eredményt nagyon sokan, ellenérdekeltek is ellenőriznek, és azonnal kiderítik a hibákat, mint erre volt is jó pár példa mostanában és régebben is.


Tehát azokon a területeken, amelyeket nem tudok személyesen ellenőrizni, hihetek a tudó közösség EGYÖNTETŰ véleményének, ahol már van ilyen.

2023. ápr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!