Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Wikipédián az van, hogy a...

Wikipédián az van, hogy a nullának minden egész szám osztója. Még a nulla is?

Figyelt kérdés

2023. máj. 4. 21:39
1 2
 11/16 dq ***** válasza:

... oké, ott van a wikipédia definíció, aszerint is osztható 0 0-val:



"Hagyományos értelemben akkor mondjuk, hogy az a és b egész számok között (ebben a sorrendben) fennáll az oszthatósági reláció; röviden a b szám osztója az a számnak, vagy az a szám osztható a b-vel, ha van olyan egész szám, melyet b-vel szorozva a-t kapunk, vagy más szóval, ha az a szám többszöröse a b-nek. A b osztó valódi osztó, ha nem azonos a-val vagy 1-gyel és triviális osztó, ha igen.)[1]"


[link]

2023. máj. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
56%

#9, a „matematikában” azt mondjuk, hogy gyök(1) értéke 1, annak ellenére, hogy a definíciónak a (-1) is megfelelne. Ezt a megszorítást azért hozták be, hogy a gyök(x), mint művelet, függvényként tudjon viselkedni.


Legalábbis a valós számok halmazán. Értem én, hogy te a komplexre akarsz kilyukadni, ahol már valóban nem egyértelmű a gyökvonás művelete, de alapvetően ott is igaz az állítás, hogy az egyértelműségre törekednek. Mivel a gyökvonás műveletét ott már nem semmilyen formában nem tudják egyértelmű lenni, ezért úgy kezelik, ahogy csak lehet.


Alapvetően a matematika úgy kezdett el felépülni, hogy a való világot írja le, és ennek megfelelően hoztak be definíciókat. Utána felfedezték a komplex számkört, és az eredeti koncepcióhoz képest majdnem minden borult (még olyan elemi tulajdonságok is, mint a számok sorbarendezhetősége). Viszont az oszthatóság problémaköre előbb vetődött fel, mint a komplex számok világa, így a komplexeket idekeverni teljesen felesleges (már csak azért is, mert a 0/0 ott is ugyanúgy viselkedik, annyi megkötéssel, hogy akár komplex szám is lehet az eredménye, tehát akár úgy is tárgyalhatnánk a témát, hogy a valós számok osztása is kivezethet a komplex számokra, de az már végképp elbonyolítás lenne).

2023. máj. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 dq ***** válasza:

> Legalábbis a valós számok halmazán. Értem én, hogy te a komplexre akarsz kilyukadni,


Baromságot írtál, amire a gyökfüggvény a valósokon tökéletes ellenpélda.

2023. máj. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#13, miért is? ...
2023. máj. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 dq ***** válasza:
Lásd #9.
2023. máj. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#15, és mi volt a baromság, amit írtam? ...
2023. máj. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!