Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért esik ennyit ?

Darius- kérdése:

Miért esik ennyit ?

Figyelt kérdés
Nem az érdekel, hogy ellenben az esőnek mi a haszna, miért fontos stb. Tudom mi a haszna és miért jó. De a szokottnál több van. Most olvastam, hogy egy nap alatt annyi eső hullt a Mátrában, mint átlagban egy hónap alatt szokott. Miért kell kicseszni a kirándulókkal ilyen szinten ? Az is érdekelne mi okozhatja és lehetséges-e, hogy visszájára fordul később a nyár folyamán, vagyis aszály lesz. A kategória ha nem jó, rakjátok át.

2023. jún. 6. 19:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
27%
10: Nem a Zelenszkij megbolygatta a légkört a háborús zonában egy tál bableves elfogyasztása után, azért esett a Mátrában ez eső.
2023. jún. 7. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
64%
1:es "alig-alig esett", végülis csak a 9. legcsapadékosabb tél volt az idei a mérések óta.
2023. jún. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
10- Mármint a rossz időről ? Talán. Van akik szerint a Harp által beavatkoznak. Ha kiedrülne nem lennék meglepődve, de egyelőre nem hiszek benne.
2023. jún. 7. 23:57
 14/24 A kérdező kommentje:
11- Majd a nyakadba öntöm a bablevesed mit szólsz ? Írtam előbbiben, hogy vagy kommentelsz érdemben a témában vagy pedig kitakarodsz innét. Nem is értem minek járnak ide ilyen haszontalan tagok, nyilván kötekedni szeretnének, mert sivár az életük, a gyengék pedig magukra is veszik. Habár nem kéne, mivel ismeretlenül főleg egy kérdés által csak nem lehet megítélni senkit, megismerni sem. Ugye te is így gondolod 11 ?
2023. jún. 8. 00:02
 15/24 A kérdező kommentje:
12- Télen nem voltam Magyarországon, de mondták nekem is, hogy kevés hó volt, így nyilván sajnos nem esett. Pedig a tél úgy szép, ha van hó és nincs fekete karácsony. Én felcserélném, hogy télen legyen csapadék inkább de sajnos nem lehet, mint írták korábban itt a legcsapadékosabb hónap az egyik nyári. Mondom én, habár az is igaz, hogy a forróság után a növényeknek jó a zápor, mert különben kiszáradnak. És a vízkészlet a föld alatt is pótolódnia kell jobban ilyenkor. Tehát ez így rendjén van, én nem is panaszkodtam, kíváncsi voltam miért van ez újabban, hogy napokig felhős az idő.
2023. jún. 8. 00:08
 16/24 A kérdező kommentje:

Bődületes mennyiségű csapadék áztatta kedden Magyarországot. A heves esőzés következtében villámárvizek alakultak ki, amik mindent elárasztottak, ami az útjukba került. Mint korábban megírtuk, minden bizonnyal ma is folytatódik a tegnapi borzalmas időjárás.


A heves esőzés következtében villámárvizek alakultak ki kedden, a legextrémebb időjárás Óbudán volt, ahol még egy tornádó is kialakult.


Index.hu

2023. jún. 8. 02:38
 17/24 anonim válasza:
71%
Az elektromos autókba kellő aksi előállítási költsége és az előállítás során keletkező káros mellékanyag sokkal rosszabb, mint a benzin. :D Amúgy.
2023. jún. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
32%

16-os, nem kell szenzációhajhász cikkeket másolgatni. A valóság az, hogy leesett x mm eső, és ennyi.


Csak ugye a bulvár mindent úgy fogalmaz meg, hogy elszörnyülködhess rajta.

2023. jún. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
52%
12-es vagyok. Kérdező te világtalan azt írtam, hogy a 9. legcsapadékosabb tél, nem azt, hogy nagyon sok hó esett. De ha nem hiszel nekem, akkor hasonlítsd össze a többi év téli statisztikáival mielőtt lepontoznál :)
2023. jún. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
63%
14: Nem értek egyet, ha hülyeségeket beszélsz akkor hülye vagy. Nem érdekel az önéletrajzod hozzá.
2023. jún. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!