Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért esik ennyit ?

Darius- kérdése:

Miért esik ennyit ?

Figyelt kérdés
Nem az érdekel, hogy ellenben az esőnek mi a haszna, miért fontos stb. Tudom mi a haszna és miért jó. De a szokottnál több van. Most olvastam, hogy egy nap alatt annyi eső hullt a Mátrában, mint átlagban egy hónap alatt szokott. Miért kell kicseszni a kirándulókkal ilyen szinten ? Az is érdekelne mi okozhatja és lehetséges-e, hogy visszájára fordul később a nyár folyamán, vagyis aszály lesz. A kategória ha nem jó, rakjátok át.

2023. jún. 6. 19:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem összességében nem több, mert ha azt nézed, hogy télen például alig-alig volt.. és valószínűleg nyáron sem lesz, így reális, ha most egy kicsit több van.
2023. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszi. Értem, reméljük , hogy lesz majd jó idő is. Én adok néhány százalék esélyt arra, hogy a háborús zónában megbolygatták a légkört valamilyen anyagokkal.
2023. jún. 6. 19:55
 3/24 anonim válasza:
72%

Itt az ideje, hogy tegyél a fejedre egy alufólia sapkát.


[link]

2023. jún. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
Más időjárás kezd kialakulni egy ideje, ami ebben az évben nagyon meglátszódik.
2023. jún. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
4- Észrevettem én is, köszönöm. Például régen volt hó télen, újabban nem igazán látni. De ez csak egy a sok közül.
2023. jún. 6. 20:19
 6/24 A kérdező kommentje:
3- Hagyjuk ezt a marhaságot, mert rám nem hat az ilyen. Ha már írtál, érdekelne a kérdésről a véleményed. Tehát a kérdésről, nem másról.
2023. jún. 6. 20:36
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

Azért mert a régió éghajlati adottságainal és földrajzi elhelyezkedésénél fogva itt a májustól-júliusig tartó időszak a legcsapadékosabb. Hogy ez a csapadék hol, mikor, mennyi idő alatt hullik le az egészen változékony azért mikrorégiókat kiragadni és rövid időszakokat vizsgálni (1 nap, hét, hónap) értelmetlen, mert ennek az ingadozása mindig is magas volt.


'Most olvastam, hogy egy nap alatt annyi eső hullt a Mátrában, mint átlagban egy hónap alatt szokott.'


Oké és azt is írták mekkora az átlagos eltérés ettől az átlagtól? Mert egy átlagolt számról beszélünk, valószínűleg sosem pont az átlagos mennyiség hullott hanem attól több/kevesebb és azt átlagoltuk. Lehet a havi lehulló mennyiség végül egyáltalán nem lesz kiugróan magas.


"Miért kell kicseszni a kirándulókkal ilyen szinten ? "


Az időjárási jelenségeket más törvényszerűségek uralkodják, a kirándulók érdekei nincsenek benne a képletben. Hogy esik az eső az egy tény, nem az a célja hogy a kirándulókkal kicsesszen.


Hogy történt-e jelentős változás az attól függ milyen léptékben vizsgáljuk, mit hasonlítunk mihez. Évszázados trendeket nézünk akkor nem magasabbak a mért csapadékmennyiségek mint a múlt század elején, sőt egyes régiók jóval szárazabbak lettek, az elmúlt 50 évet vizsgálva viszont nőtt a csapadékmennyiség napjainkra. Mivel a legtöbb 50-es, 60-as éveket követően született ezért érezheti úgy, hogy esősebb.


Inkább az időjárási szélsőségek gyakorisága, csapadékos napok száma, csapadék eloszlása ezek változása ami érdekes. Csapadékosabb régiók szárazabbak lettek, szárazabb régiók (pl. Alföld) csapadékosabb lett, kevesebb a csapadékos nap de akkor több esik, megnőtt a téli csapadékmennyiség, szélsőségesebb az időjárás. Ennek meg valószínűleg a felmelegedés az oka, óceánok, tengerek felett megnő a párolgás, a melegebb levegő több vízgőzt képes felvenni, ahogy változik a szárazföldek, víztömegek feletti hőmérséklet úgy változik a légáramlás, a ciklonok kialakulásának gyakorlása, az átvonuló frontok jellege stb.

2023. jún. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%

Megküzdött a hülye emberiség azért, hogy az időjárás rendszere ezen a szinten menjen tönkre, - mármint hogy kiszámíthatatlanná, szélsőségessé vált. Nem kell tátogni, - nem tud a természet rendszert felállítani az időjárásban az egymásra folyamatosan halmozott emberi hülyeség következményeként. Az elődök elvégezték a piszkos munkát, - mi meg rossz korba születtünk és sz@runk is bele a kialakult helyzetbe.

Utánunk az özönvíz!

Ráadásul úgy viszonyulnak sokan a ma élők közül, hogy mindenki kedvére szennyezhette, szennyezheti a világot - bárminek is a zászlaja alatt, - miért pont éppen én mondjak le olyan dolgokról, amelyek elérhetőek számomra és elő is tudom teremteni magamnak? A kérdés jogos valamilyen szinten!

Itt van például a legújabb ötlet, hogy a rövidtávú repülőzés betiltásának a gondolata felmerült!

Nem nehéz kitalálni, hogy már készen vannak az előre legyártott felmentő körülmények a politikusoknak, milliárdosoknak, ilyen-olyan mágnásoknak, a "különleges" embereknek, - miközben már csak Magyarországon is az a jelen, hogy még budira is helikopterrel jár - fizikálisan, - aki "valaki" ebben a tetves országban... Teljesen jogos, ha erre tömegesen mutatják fel emberek a feszesen kinyújtott középső ujjukat - és sz@rnak minden "intézkedésbe", amelyek tovább rontják a lehetőségeiket!

2023. jún. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nagyon jó az utóbbi kettő komment, örülök hogy leírtátok részletesen.

A körsnyetszennyezés engem is zavar, mert valóban értelmetlenül mindenhova azzal mennek egyesek.

Amúgy érdekes lenne feltenni azt, nem tudom volt-e már, hogy mikorra várható a benzin üzemanyag lecserélése elektromos autókra. Vagy egyáltalán várható ez ? Én ennek örülnék. Nekem egy motorom van.

2023. jún. 7. 04:24
 10/24 anonim válasza:
64%
Kérdező erről is sorocs migráncs meg prüsszel tehet
2023. jún. 7. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!