Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fővárosban mekkora különbség...

A fővárosban mekkora különbségek vannak a különböző kerületek hőmérséklete közt?

Figyelt kérdés
A belvárosi rész melegszik fel leginkább, de a budai és pesti oldal közt mekkora a különbség? A tengerszint feletti magassággal egyenes arányban csökken is a hőmérséklet vagy befolyásolja az is hol a legtöbb zöld terület, beton, stb?

2023. jún. 9. 16:49
 1/8 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Pontosan nem tudok mindenröl infot, de én Budaörsön kezdem a napot, Köbánya szélén úgy 3-5fokkal hüvösebb szokott lenni.

Régebben Hűvösvölgybe jártam, a nevéhez hűen ugyan így, 3-5fokkal hidegebb volt, viszont Bp. belvárosban 1-2fokkal melegebb.

2023. jún. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem olyan nagy város hogy ekkor különbség legyen.
2023. jún. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A domborzat kb. hasonló mértékben számít, mint bárhol máshol az országban. Ezt leszámítva nincs nagy eltérés a budai és a pesti kerületek között - bármelyik oldalán is vagy a Dunának, sokkal inkább a tágabb környezet átlagos beépítettsége számít (és ebben viszont nagy különbség van a külső és belső kerületek között, főleg éjszaka és hajnalban a belső részek gyakran 3-4 fokkal is melegebbek, mint a külterület).
2023. jún. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Kerületen belül is van különbség, az ipari park ahol dolgozom mindig 1-2 fokkal hidegebb, mint a paneldzsungel ahol lakom. Ipari parknál sok a zöld övezet.
2023. jún. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 NTBS ***** válasza:
1-2 FOK.
2023. jún. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Én személyes példám:


Korábban a XI. ker. Bercsényi utcában laktam albiban, ahol az Árkád van, a IV. emeleten, légkondi nélküli lakásban. Nyáron 28-32 fok volt a lakásban, akármit csináltunk, meg lehetett gebedni, éjjel 2-3x zuhanyoztam kánikula idején, hogy tudjak aludni.


1-2 éve költöztünk egy kertvárosi jellegű területre, családi házba a XVII. kerületre. Itt sincsen légkondi, de van kert fákkal, növényekkel, és a környék jellege is hasonló. Nyáron a lakásban soha nem megy följebb a hőmérséklet 25-26 foknál, ami még simán elviselhető, és itt sincsen légkondi.

2023. jún. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez nem tudom mennyire megbízható, de az időkép szerint Csepel, Újpest és Kelenföld a legmelegebbek.

[link]

2023. jún. 12. 14:44
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 negyedik emeleti panellakásban külterületen is 28-32 fok van nyáron
2023. jún. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!