Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miòta lehet leègni a napon?

Miòta lehet leègni a napon?

Figyelt kérdés
Csak az òzonlyuk miatt ègünk le a napon vagy màr a közèpkorban is leègtek?

#Leeges a napin
2023. júl. 11. 17:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%

"Csak az òzonlyuk miatt ègünk le a napon vagy màr a közèpkorban is leègtek?"

akkoriban is hasonlóan le lehetett égni, de mivel eleve sokkal több időt töltöttek a szabadban, nem egészen úgy nézett ki a dolog, mint amikor az adott évben nyaraláskor mész ki először a napra

2023. júl. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
84%
Míg akkora szőrünk volt, mint egy mamutnak, nem égtünk le. De a szőr miatt, mert UV már akkor is volt!
2023. júl. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Már az ókorból is ismernek naptejeket, amik különféle növényi kivonatok voltak. Az ókori görögök olivaolajat használtak rá, ami az UV sugarak 16%-át szűri ki és SPF 8-nak felel meg. Alap naptejnek teljesen jó. Az UVB sugaraknak pedig kiszűri kb több mint felét. (De ha tud valaki pontosítson rajta.) A egyiptomiaktól maradt fenn naptej összetétel és ők egy keveréket használtak rá.
2023. júl. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
"Az állatokat védi a testszőrzetük" Máramelyiket, vagy márahol, vagy máramennyire. Én is azt hittem, aztán vagy 10 éve meglepve hallottam, hogy egyik barátom napolajozza a lovát, mert a pofáján a fehér folton leég.
2023. júl. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14 - a lovaknak sem mindig egyszerű az élete!

:-D

2023. júl. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!