Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A sarki fény ugyanolyan...

A sarki fény ugyanolyan színvilágú mind az északi-, mind a déli sarkon?

Figyelt kérdés

2023. aug. 2. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag nagyon hasonlóak, de az a feltételezés már megdőlt, hogy a mintázatok pontos tükörképei lennének egymásnak.
2023. aug. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

Kb ahogy #1 is mondja.

- A légkör összetétele ugyanolyan, így a részecske ütközések is ugyanazokat a színeket produkálják mindkét sarkon.

- Semmiképp nem tükörképei egymásnak a sarki fények. A mágneses pólusok a föld különböző irányaira sem egyforma erősek.


[link]


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=k67OGI-ur3I


Maga a mező sem szimmetrikus. Pl a déli óceánon van egy folt ahol északi pólus van.

2023. aug. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen!


"Maga a mező sem szimmetrikus. Pl a déli óceánon van egy folt ahol északi pólus van." - Te most viccelsz, ugye?

2023. aug. 5. 11:38
 4/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

#3 Nem vicc:

Dél atlanti mágneses anomália a neve.

Rengeteg cikk van ezen a néven a neten róla.


[link]


[link]


[link]


[link]

2023. aug. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hmmmm, jól van. Köszönöm a linkeket! Ma is tanultam valamit. Jó dolog a tudást gyarapítani. Túlságosan is összetett a fizika (akarom mondani: a valóság).
2023. aug. 12. 22:11
 6/7 EagleHUN ***** válasza:
100%
Na igen szegény fizika a végtelenül bonyolult valóságot próbálja leírni matematikailag megfogható módon, egyszerűsítve, álltalános és mindenre érvényes megfigyeléseket téve. Több - kevesebb sikerrel.
2023. aug. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem a fizikával van a baj, hanem velünk és talán azokkal, akik tanítottak minket, mert sokszor nem helyes logikai úton-módon tanítanak vagy még a tanároknak, tudósoknak, cikk íróknak stb. is részleges az ismeretük. Mi vagyunk azok, akik nem teljes ismerettel rendelkezünk, ezért nem értünk dolgokat (és ez volt az oka annak is, hogy miért találtam rendkívül viccesnek (nem is a vicc szó a tökéletes, de nem tudom jobban megfogalmazni*) amikor először megemlítetted).

*Nem tudom, ezt milyen szóval lehetne jellemezni "Na, neee! Megint egy olyan dolog, ami ellentmond(ani látszik) a fizika törvényeivel (vagy az ismereteimmel)?"

És igen: a fizika sínyli meg, rajta csapódik le ez, holott mi vagyunk a tudatlanok, így a hibások is.

2023. aug. 15. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!