Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol vehetek salétromsavat?

Hol vehetek salétromsavat?

Figyelt kérdés
Szétnéztem az interneten, de sehol sem találtam.

2023. aug. 3. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem vehet akárki salétromsavat, csak az, aki igazolni is tudja, hogy legális célokra fogja használni és van rá engedélye.


Már az akkusavat is betiltották a kiskereskedelemben, amivel viszonylag egyszerűen lehetett ammónium-nitrátból salétromsavat főzni.

2023. aug. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mire kéne és mennyi?
2023. aug. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Legálisan sehol.


Illetve pontosítom, magánszemélyként nem.


De ha kiváltasz egy őstermelői igazolványt, akkor már vehetsz, persze írásban nyilatkozni kell a felhasználás céljáról és mennyiségéről.

2023. aug. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Akkumulátorsav nincs betiltva. Csak engedély kell a forgalomazásához, ezért sok benzinkút inkább hagyta a picsába.

Pálinka főzés idején keresett cucc az akkusav. Azzal állítják be a profik a cefre pH-ját.

2023. aug. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
#4 - sajnos rosszul tudod, már csak engedéllyel veheted meg.
2023. aug. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4 - a másik tévedésed, hogy technikai kénsavat - amely bár nagyon tiszta is lehet - egy "profi" sohasem használhat élelmiszertechnológiai célokra. Ilyen célra csakis élelmiszeripari specifikációval árult kénsavat szabad használni!
2023. aug. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kénsav és a salétrom sav is robbanóanyag prekurzor ezért csak engedéllyel lehet megvásárolni. kénsav vásárlására olyan vállalkozás is kaphat engedélyt amelyik igazolja, hogy milyen célra kell neki és igazolja, hogy csak arra használja és ez olyan tevékenység ami benne van a cégjegyzékében.
2023. aug. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
A héten vettem 4 liter akkusavat a kollégámnak (lassan készül a barack) egy benzinkúton. Semmit nem kértek vagy kérdeztek. Kint volt shop polcán szabadon a desztvíz és a brigciol mellett.
2023. aug. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 - én már sehol se tudtam venni, és úgy tájékoztattak, hogy az egész EU területén így (nem)megy a dolog. Betiltották a hidrogén-peroxid és a toluol kiskereskedelmi forgalmazását is a szemetek!

:-(

Melyik benzinkúton vásároltad a kénsavat és mikor? Esetleg tudnád az állításodat igazolni egy fotóval a kiskereskedelmi kiszerelésről, melyen jól látszik a csomagolás dátuma is?


[link]

[link]

2023. aug. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!