Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A magasság miért előny szelekc...

A magasság miért előny szelekciós szempontból?

Figyelt kérdés

A Hollandoknál kimutatták, hogy az elmúlt 100 évben a magas férfiak több utódot nemzettek mint az alacsonyabb férfiak, így mondhatni kiszelektálták az alacsonyakat és a hollandok jelenleg a legmagasabb nép a Föld nevű bolygón.


Csak elgondolkodtam, hogy ez miért van így, miért lenne evolúciós előnye a magasságnak. Vagy ez is inkább a páva effektus amikor a szexuális szelekció díszes ám nem túl hasznos tulajdonságra van ráállva.

Analóg módon vizsgálható szerintem a lapátáll. Nem bizonyított semmilyen genetikailag jobb minőség emögött, a szelekció mégis rá van állva.


máj. 22. 14:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom mert aki magas, annak minden testrésze nagyobb az átlagnál...
máj. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Mert a nők is magasak arrafelé.
máj. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Egyébként nem tudom mennyi a valós adat a személyes tapasztalatomhoz képest, de én egy nyugdíjas 2m-es embert sem ismerek. Ahogy a nagy testű kutyáknál is a szív adja meg magát, a magas embereken is, ez a személyes tapasztalatom, hogy idejekorán végzik szomorúan.

Tehát én örülök az átlag méretemnek.

máj. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Elvileg ez egy normális kérdés lenne, csak nem tudományos, hanem szex kategória, és persze megint a napiincel tette fel...
máj. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 hollófernyiges ***** válasza:
92%

"A Hollandoknál kimutatták, hogy az elmúlt 100 évben a magas férfiak több utódot nemzettek mint az alacsonyabb férfiak"


Hogyan?

máj. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

5


Orvosi nyilvántartásokból.

máj. 22. 16:33
 7/26 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Ott nyilvántartják az orvosok hogy ki milyen magas és hány gyereke van? Mindenesetre a magasságot nem csak a genetika határozza meg, éppen az utolsó száz évben nyúlt meg brutális módon az egész európai népesség attól hogy most már eleget és többé-kevésbé egészségesen evett. Az hogy az alacsonyabbaknak kevesebb a gyereke, abban az is benne van hogy a rosszul táplálkozó mélyszegénységben élők hamar meghalnak vagy a feleségük gyakrabban vetél el.
máj. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%
A nők számára vonzóbbak a magas férfiak, ennyi. A szőke hajnak sincs különösebb előnye, csak a szexepil miatt terjedt el.
máj. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%
A magasabb osember hamarabb eszrevette a predat is, meg a ra leselkedo veszelyt is, igy nagyobb eselye volt a tulelesre
máj. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem előny. Ha nem figyelnek oda, előbb-utóbb gerincproblémáik lesznek, meg hamarabb kell nekik bot idős emberként.

Mindenkinek van problémája és “előnytelensége”, csak mindenkinek más.

máj. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!