Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A "Hol van mindenki?" kérdés...

A "Hol van mindenki?" kérdés megválaszolási esélyeinek növelése?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, a jelenlegi kutatói hozzáállás okozza részben a paradoxonok mert azt jelentik ki, hogy a Földitől eltérő életformákat nem tudják elképzelni így nem is keresik, tehát ha a 2 ismert speciális feltevés;intelligens(kommunikáló) ill. lakható zóna(oldószeres közeg) helyett egy olyan alapfeltevésre fejlesztett műszeres infrastruktúrával kutatnánk ami alaptulajdonság a belátható világegyetem összes életformájára igaz és ez az extremofilek homeosztázisa okozta lokális entrópia csökkenés termodinamikai sémája akkor ezzel az új kutatási módszerrel nagyságrendekkel megnövelhető a történelmi viszonylatban is jelentős detektálás! Mit gondoltok?

#paradoxon #extremofil #Astrobiológia #Újkutatásimódszer
2023. szept. 13. 20:39
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
*paradoxont
2023. szept. 13. 20:40
 2/22 sadam87 ***** válasza:
100%

"ez az extremofilek homeosztázisa okozta lokális entrópia csökkenés termodinamikai sémája"

És erre hogyan terveznél kutatni?

(Illetve miért pont az extremofileké?)

2023. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ha belegondolsz a tőlünk bármilyen szinten eltérő életformákra van nagyobb esély mint a hasonlókra, egyébként egy pásztázáshoz hasonló kutatásra gondoltam, de mivel az entrópikus adatok származtatott mérésből nyerhetőek ki így nem csak az új termodinamikai műszeren múlik majd hanem a háttérben munkálkodó nemzetközi agytrösztön, mivel tudható hogy az életformák átmenetileg Maxwell-démonnak számítanak, de nem csak azok hanem pl a kristályok is s az ilyen jelenségek intuitív felismeréséhez, konstruktív szűréséhez szükséges lesz a természetes intelligencia is!
2023. szept. 13. 22:16
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
"Dawkins szerint ha az embernek nincs igazi mondanivalója, de sikeres akar lenni a (társadalom)tudományos életben, kénytelen homályos és érthetetlen stílust használni, különben a tartalom hiánya azonnal leleplezodik."
2023. szept. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
#4 sajnálom, hogy nem érted a problémát; "A tudományág művelése egyelőre semmilyen egyértelmű, megismételhető eredménnyel nem járt" Wikicikk, 60éve eredménytelenül zajlik a kutatás mert "csak" önkényesen meghatározott életformákat hajlandóak keresni, tedd fel magadnak a kérdést, hogy mekkora is az a tér ahol kutatunk s mennyi ideig fog tartani így s mennyi ideig tartana, ha ténylegesen neki feküdnének a munkának s az összes életformára végeznék a keresést, persze nem állítom, hogy az új módszer garancia lenne a sikerre, de abban biztos vagyok, hogy 50%-nál nagyobb lenne az esélyünk!
2023. szept. 14. 06:38
 6/22 A kérdező kommentje:
#2 amíg a műszer el nem készül addig is átlehetne nézni az új módszer szemüvegével is az ismert 5000exobolygó adatait amiről Kiss László csillagász szokott előadni
2023. szept. 14. 06:43
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Na és hogy keresel valamit amit el se tudsz képzelni?
2023. szept. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 sadam87 ***** válasza:
100%

#2

"Ha belegondolsz a tőlünk bármilyen szinten eltérő életformákra van nagyobb esély mint a hasonlókra"

Ha belegondolok, én azt sem tudom, hogy egyáltalán mennyi esély van más életformákra. Azt meg pláne nem, hogy mennyi esély van másokra vagy hasonlókra.

Nyilván az egy jogos felvetés, hogy az életformák valószínűleg lehetnek teljesen mások is, mint a földi élőlények. (Ezért vannak olyan tervek is, hogy például a Titan holdon keressenek életet.) Csak akkor mi alapján keresed őket?

"egy pásztázáshoz hasonló kutatásra gondoltam"

Ez alatt mit értesz?

"az életformák átmenetileg Maxwell-démonnak számítanak"

Nem számítanak. A biológia molekuláris rendszerek között vannak olyanok, amelyek átmenetileg Maxwell-démonhoz hasonlóan működnek, (de azok sem működnek valódi Maxwell démonként).

[link]

"de mivel az entrópikus adatok származtatott mérésből nyerhetőek ki így nem csak az új termodinamikai műszeren múlik majd hanem a háttérben munkálkodó nemzetközi agytrösztön"

Ebből a mondatrészből nem derül ki, mi múlik az agytrösztön is.

Amúgy ez azt akarja jelenteni, hogy nem tudod, mit kéne mérni?


#5

" 60éve eredménytelenül zajlik a kutatás mert "csak" önkényesen meghatározott életformákat hajlandóak keresni"

Mire alapozva állítod, hogy ezért zajlik 60 éve eredménytelenül a kutatás?

"az összes életformára végeznék a keresést"

Csak az nem derült még ki mindig, hogy pontosan (vagy legalább hozzávetőleg) milyen módszerrel is szeretnéd az összes életformára a kutatást.

"de abban biztos vagyok, hogy 50%-nál nagyobb lenne az esélyünk!"

És mi alapján vagy ebben biztos?


#6

De milyen új módszer segítségével????

2023. szept. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
#7-8 az interplanetáris extremofilek homesztázisa eltérő mértékben, de minden esetben csökkenti az entrópia mértékét lokálisan, ezt kell hardveresen ill. szoftveresen vizsgálni ahhoz hogy feloldjuk a paradoxont
2023. szept. 14. 09:02
 10/22 A kérdező kommentje:
@sadam87 az ŰrkutatásMagyarul csati Gergőjének vetettem fel ezt amivel ő is egyetértett, ha specializált kutatást végzel ott ahol alapkutatásra van szükség akkor egyértelmű, hogy kisebb az esély a sikerre!
2023. szept. 14. 09:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!