Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jelenleg milyen feltételezések...

Ay carramba! kérdése:

Jelenleg milyen feltételezésekkel tudják megválaszolni a tudósok az élet létrejöttének a kérdését?

Figyelt kérdés

#tudomány #élet #tudós #élet létrejötte
2017. jún. 4. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

hát szerintem nem árt, ha feltételezzük először, hogy egyáltalán létezik élet, amihez talán célszerű előbb definiálni azt. ezek előtt persze fontos, hogy tudjuk, hogy mit jelent definiálni valamit, és mi az a valami amit definiálunk. azt hiszem, az ilyen és hasonló problémák megoldásához mindenképpen szükség van egy ismeretelméleti rendszer feltétlen elfogadásához, akár leírta már ezt a rendszert valaki valaha, akár nem. egy ilyen rendszer nyilván meghatározza, hogy mi határozható meg és mi nem, így azt is, hogy hogyan láthatjuk a világot. így egy ilyen rendszert elfogadva, azt is elfogadjuk, hogy mit fogadhatunk el tényként és mit feltételezhetünk. sőt, csak meghatározott ismeretelméleti rendszert választva válaszolható meg az a kérdés, hogy a kérdésed megválaszolható-e...


az, hogy a témakör természettudományok, arra enged következtetni, hogy nem ilyen semmitmondó bölcsész válaszokat vársz, hanem valamilyen konkrét "a nagy kérdés"-re megoldást kínáló elméletet és azt a gondolati keretrendszert, amiben az elmélet érvényes. ilyenekből bizonyára annál is több van, mint amennyi jelenleg mainstream (és a történelmünk során az volt), aminek oka sok más között az is, hogy nincs egyetértés "a tudósok" között "az élet létrejöttének a kérdésében".


ha esetleg "a tudomány jelenlegi álláspontja" érdekel, olyan nem létezik.

2017. jún. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem, egyáltalán nem a kizárólag a célratörő válaszokat várok, a te műfajod például kifejezetten tetszik is nekem, mivel az én műfajom is egyben, azaz valamilyen szinten elvont. (Csak légyszi legközelebb majd jobban fejtsd ki, mert a dió nem teljesen repedt meg, nem tudom egyedül kibontani).
2017. jún. 4. 16:00
 3/7 Wadmalac ***** válasza:
83%

A válasz valahol az első "autonóm", tehát környezetükkel anyagcserét folytató molekulák és az RNS közt bújik meg. Valahol a kettő közt rejlik az a (talán sok) fokozat, ahol már önreprodukáló és tulajdonságaikat primitív módon átörökíteni képes molekulák léteztek.

Tulajdonképpen csak ez a rész a homályterület, mert életet "utánzó", tehát önálló anyagcserét végző molekulát már mi is tudunk előállítani, meg az RNS keletkezése utáni "ügymenet" már elég jó teóriákkal rendelkezik, a kettő közt nem igazán fogtuk meg még a történetet.

2017. jún. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ó, ez nagyon érdekes! Köszi!

Egyébként még pár éve láttam a Spektrumon egy dok. filmet (Nagy történelem a címe, ajánlom azoknak akiket érdekel, és még nem ismerik) amiből homályosan, csonkítottan (és eléggé primitíven) valami olyasmire emlékszem, hogy az élet valahogyan úgy keletkezhetett, miként különböző atomok és molekulák """úgy""" ütköztek egymásnak, hogy az élethez hasonló "viselkedést" sikerült produkálniuk, vagy valami ilyesmi. (Így leírva nekem egy kicsit hülyeségnek hangzik, de egyáltalán ne bízzatok meg bennem, valamiért mindig mindent rosszul vagy máshogy tudok, figyelemzavaraim vannak, részben talán azért is, mert elkalandozok más világokba. De ennyi személyeskedés elég is volt)! :D

2017. jún. 6. 17:03
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

"az élet valahogyan úgy keletkezhetett, miként különböző atomok és molekulák """úgy""" ütköztek egymásnak, hogy az élethez hasonló "viselkedést" sikerült produkálniuk"


Hát ez erős sarkítás.

Az aminosavak spontán kialakulására már van kísérleti bizonyíték, itt nem sima véletlenszerű ütközésekről van szó, adott körülmények közt szinte törvényszerű a kialakulás.

Viszont a további lépések menetrendje még homályos.

2017. jún. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, igen, mondom hogy régen is volt, meg biztosan rosszul is emlékszem, de az is megeshet, a készítőknek sem volt igazuk.
2017. jún. 7. 18:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Dr.Gánti Tibor könyveit ajánlom
2023. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!