Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az, hogy félig cigány vagyok...

Az, hogy félig cigány vagyok félig sváb-magyar okozhatta nálam a skizofréniát bipoláris zavarral együtt? Azt hallottam, hogy a keverék embereknek sokkal erősseb a genetikája és ellenállóbb. Akkor nálam miért nem?

Figyelt kérdés
Tudom nektek már az is gyanús a romák között ha valaki helyesen ír, az már nem is lehet cigány valami kamu van, de nem édesanyám nagymamája magyar volt és apukám teljesen fehér.

2023. szept. 14. 11:12
A kérdező szavazást indított:
okozhatja.
nem okozhatja.
elég szomorú, hogy ilyen emberek születnek
24 szavazat
 1/10 Mojjo ***** válasza:
91%

Egyrészt ne aggódj, ebben a nyúlfarknyi szövegben is sikerült hat darab helyesírási hibát vétened, így biztosan senki nem fogja a szemedre vetni, hogy túl helyesen írsz. (Egyébként nem a származástól fog valaki rosszul vagy jól írni, hanem a taníttatástól, neveltetéstől.)

Mindenesetre nem, a genetika nem így működik, a kevert származás semmiképp nem okoz bipoláris zavart. És pont ugyanúgy nem is véd meg tőle.

2023. szept. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
helyesen írtam le először, csak kijavított az autocorrect a gyakori kérdések.hu helyesírás ellenőrzője, így hallgattam rá és helytelenul írta le nekem azt a hat szót, hibás az oldal helyesírás ellenörzője
2023. szept. 14. 12:55
 3/10 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Én a bipolárisok között sok drogfogyasztót ismerek.

Szóval elsö körben ezzel “vádollak”.

Amennyiben te tudod magadról, hogy ez nem igaz, akkor marad az örökletesség, bár én a fogyasztásra tippelnék. Az jól tönkre teszi az agyat (a legfontosabb szervedet?).

2023. szept. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igazad van kolauborkával, sokszor használtam party drogokat, de sok barátom is csinálta senki nem lett skizofrén bipoláris csak én
2023. szept. 14. 13:49
 5/10 A kérdező kommentje:
azt mondják az orvosok a genetikus hajlam megvolt rá a drogok meg kihozták. Mi a véleményed erről kedves kolauborkával? Igazuk lehet?
2023. szept. 14. 13:51
 6/10 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Ahogy az orvosok által ellenörzött és használt szerek (gyógyszerek) sem ugyan úgy hatnak minden emberre úgy a drogok sem. Van aki “jobban” van akire pedig rosszul hat.

Akinek örökletes hajlama van annak extrán veszélyforrás.

Egyébként hiába mondják, hogy rájuk most nem hat szarul, egy idö után mindenkit meggyötörnek ezek a szarok.

2023. szept. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, - remélem egyszer majd Te is nevetsz rajta, - de nem nevetséges a genetikát meg a származást okolni a bajaidért, ahelyett hogy az életmódodat megvizsgálnád?

Van aki egy bepiálás után alkoholista lesz, másnak ezt csak évek alatt sikerül "elérni". A drogoknál hasonló.

Ha egy drogozás után leszel beteg, hát az pech, meg genetika, meg amit akarsz, és sajnáljuk, de ha "sokszor használtam party drogokat", akkor nevetséges bármit hibáztatni érte.

Már 100 éve a dédnagyanyám is azt mondta a fonóban, hogy addig jár a korsó a kútra ...

És ezt a party drogok használatára is értette. :D

2023. szept. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az orvos azt mondja hogy megvolt a genetikai hajlam akkor nem arra gondol hogy kevert vérű vagy.

Szerintem amúgy nem is nagyon van olyan ember a világon aki így vagy úgy, de ne lenne valamilyen szinten kevertvérű

2023. szept. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
26%
Bipoláris vagyok. Örököltem és a drog meg az alkohol hozta ki. Azt észrevettem ,hogy a romák vagy a keverékek közt kevesebb a bipoláris zavaros. Viszont ismerek romát aki skizofrén.
2023. szept. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nincs hozzá semmi köze.Én balkáni-sváb-magyar keverék vagyok, bipoláris zavarral és ADHDval.A nagy "titok" az, hogy már anyum is bipoláris volt.Simán megörököltem,genetika.Soha semmilyen drogot nem próbáltam,egyszer voltam életemben picit becsípve kb.17 évesen,de részeg sose, azóta se iszom,szóval nekem nincs ehhez köze.
2023. szept. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!