Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan, hogy egy szaporodás...

Van olyan, hogy egy szaporodási mód fejlettebnek számít vagy hatékonyabbnak/előnyösebb?

Figyelt kérdés

Az ember ugye emlős, de jobb lett volna, ha tojást tojik?

A mostani mexikói alien ügy gondolkodtatott el, ahol tojást találtak az egyik tetemben.


2023. szept. 21. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hol, mikor, s milyen körülmények közt.


A tojásokkal nem kell foglalkozni, el vannak magukban, viszont így jobban ki is vannak téve minden viszontagségnak. Megfagyhatnak, megehetik őket, stb. Ezért kell belőlük sok, ha azt akarjuk, hogy vaegy meg is érje a felnőttkort.


Ha magaddal viszed a porontyot, védelmet kap. Az anya mindenképp védi magát, ellentétben egy kiszolgáltatott tojással, viszont így már elég nagy a számbeli korlát, s a születésig az anyától von el tápanyagokat a magzat.

2023. szept. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2023. szept. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ez hogy lehetséges hogy csak így vált???
2023. szept. 21. 12:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A váltás szerintem relatív nem lehet annyira problémás gondolom valami hormon vezérli inkább az elevenszülés kezdetleges feltétele az érdekes számomra, hogy mi elég hozzá és miből alakulnak ki ezek az új funkciót ellátó szervek. Részben kitér rá a cikk ugyan, de gondolom van más is.
2023. szept. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az evolúció úgy működik, hogy lesz random valami. Ha meg az a valami nem hátrányos annyira, hogy kihaljon, vagy pont hogy előnyösebb, mint a már meglévő dolgok, akkor elterjed.



Random lesz valami (pl a barna halak mellet egy kék és egy piros színű variáns is), ami a környezet, ragadozók, stb hatására vagy elterjed vagy már az elején ki is pusztul (a kék halak a kék tengerben jobban túlélnek, mint a barnák, mert kevésbé észrevehetők; a barnás vízű patakban azonban könnyű kiszúrni őket; a pirosak meg szinte mindenhol hátránnyal indulnak)

2023. szept. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogyan lehet random más szaporítószerv 😂😂😂

Még jó, hogy emberek nem születnek tojásban, egyik gyerek így, kövi meg már tojásként.😂😂

2023. szept. 21. 14:24
 7/10 anonim ***** válasza:

6


Úgy, ahogy az 1 és a 2 közt is végtelen sok szám van. ;)

2023. szept. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7.


Jó, de nem egy születés alatt.

Tehát azt értem, hogy több ezer év alatt lehet változás, de azért ne legyen már az, hogy nekem farkam van, a lányom meg már tojást fog rakni 😁

2023. szept. 21. 19:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, de szerintem ez nem ilyen, inkább arról van szó, hogy minkét módra alkalmas már az adott faj, csupán a hormonokkal átkonfigurálja magát a szervezete hogy most éppen tojást vagy nem tojást rakjon.

Vannak nem váltásra képes állatok is stb..

2023. szept. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek.


Hát ez nem semmi, hogy így át tud állni.

2023. szept. 21. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!