Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a tavaszra gondoltok,...

Ha a tavaszra gondoltok, akkor inkább a hidegre, vagy a melegre asszociáltok?

Figyelt kérdés
Bár ekkor nyílnak a virágok és ezután jön a nyár, én inkább hidegnek élem meg az évszakot nem melegnek. Egyébként lehet amiatt is, mert a Januárt és a Februárt akaratlanul tavaszi évszaknak érzem, pedig tisztában vagyok vele hogy nem az.

2023. szept. 24. 09:05
A kérdező szavazást indított:
Hideg
Meleg
Egyik se
Mindkettő
17 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Inkább melegnek, de amikor a tavaszra gondolok, akkor általában a május környéke jut eszembe rögtön. Mármint, az a kedvenc részem, szerintem akkor van a legtavasziasabb idő, számomra az a kellemes. Márciusban még sokszor hidegebb van, áprilisban pedig változó.
2023. szept. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Igen, május már eléggé meleg, de én azt már inkább nyárnak tekintem :D
2023. szept. 24. 09:33
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Melegre. A télhez képest, amit követ a tavasz: meleg.
2023. szept. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én is hidegnek élem meg.

nekem a tavasz az az évszak, ami első pillantásra nagyon szép, de miután eltöltöttél odakint néhány órácskát, rájössz, hogy még egyáltalán nincs meleg, és sokkal vastagabban kellett volna öltözni, mint hitted

miközben a hosszú telet követően már rohadtul várod, hogy tényleg meleg legyen. és hát a 15 fok, az hidegnek semmiképp nem nevezhető, de melegnek sem. és hát a tavasz gyakran elég nyögvenyelősen alakul. márciusban még simán visszaköszön a fagy és a tél, de az április-május is gyakran elég hűvös és szeles, vagy legalábbis nagyon változékony. és az egészhez vegyük hozzá az életérzést, amikor idejekorán lekapcsolják a fűtést.

2023. szept. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A tavaszt talam inkább az enyhe kifejezés határozza meg.

Nekem a szó hallatára a virágzó bokrok és fák jutnak eszembe.

Az elmúlt évek tavaszi hidegbetörései amik télen elmaradtak olykor igazán hideg utóhatást keltenek. Sokat járok a hegyekbe túrázni és bizony áprilisban az elmúlt években sokkal több hó volt 2 ezer méteren mint decemberben vagy januárban. Ez a hó még júniusra is foltokban megmarad szóval a viragok mellet a hó is valamilyen szinten a tavaszhoz köt.

2023. szept. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ember viszonyító lény, mindig a korábban megélt állapothoz képest érzékel valamit. Mivel tavasz előtt tél van, a tavaszt melegedésként éli meg, az őszt pedig lehűlésként. Teljesen másképp érzékeled a 20 fokot, ha sokáig mínuszok voltak előtte, mintha hónapokig tartó 40 fokos kánikula.

Azt se felejtsük, hogy a legfényesebb és a legmelegebb mindig időbeli elcsúszásban van. Napi szinten is, és éves szinten is. Az évszaknak kinevezett hónapok - sok mástól eltérően - nem a napfordulókat teszik középre, nem a nappalok hosszához, hanem a hőmérséklethez igazodnak. Ez azt jelenti, hogy a tavasznak nevezett időszakban sokkal több a fény, magasabban áll a nap, hosszabbak a nappalok, mint az őszi hónapokban. Emiatt sok ember megint csak melegebbre asszociál tavasszal. Hiába meglehetősen lagymatagok a sötét, borongós, ködös novemberi napok.

2023. szept. 25. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem szeretem az "inkább" szót a kérdésben. Sem a melegre, sem a hidegre nem asszociálok a tavasz szó hallatán, ezért "Egyik se" szavazatot adtam le. Én a szélre asszociálok - ami, tudom, nem hőmérséklet. De mégis a kérdés elolvasása után elgondolkoztam, és a kérdésre az a válaszom, hogy ha muszáj választani, akkor "inkább" a melegEBBre asszociálok (a megélt hideghez képest) - 3-as és 6-os logikája és levezetése a magyarázat erre.
2023. szept. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#4-es tökéletesen leírtad, hogy élem meg ezt az évszakot!
2023. szept. 25. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!