Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a kapcsolat egységek és...

Mi a kapcsolat egységek és asszociáltak között?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A könyv ezt írja:

Legyen R egységelemes integritási tartomány.

Egy elem asszociáltjait leírhatjuk az 1(egységelem) asszociáltjai segítségével, amelyek nem mások, mint az 1 osztói,hiszen 1 bárminek az osztója, ezeket egységeknek nevezzük.


Valaki elgyarázná, hogyan írhatjuk le? És hogy ez e az a kapcsolat?


2011. júl. 4. 01:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Az egységek az 1 osztói. Más szóval ezek azok az elemek, amelyeknek van inverzük.

Két elem asszociált, ha kölcsönösen osztói egymásnak.

Könnyen belátható, hogy egy elem asszociáltjai pontosan azok az elemek, amelyeket egységgel való szorzással kaphatunk belőle. Ez a kapcsolat egységek és asszociáltak között.

Legegyszerűbb példa: egész számok. Egységek az 1 és a (-1). Az 5 és a (-5) asszociáltak, és a (-5)-öt megkaphatjuk úgy az 5-ből, hogy 5*(-1).

2011. júl. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

o _O


hú, köszönöm!

2011. júl. 5. 18:43
 3/7 A kérdező kommentje:
nagyon jól elmagyaráztad.
2011. júl. 5. 18:50
 4/7 anonim ***** válasza:
csak jótanácsként mondom, hogy ha sikeres és eredményes életet akartok, akkor a vizsga után ezeket sürgősen elfelejtitek. :)
2011. júl. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

hehe.

erről ez jut eszembe:

[link]


sajnos az én képzelőerőm és tudásom is kevés ahhoz, hogy ezt vmi értelmesre használjam . o _O

2011. júl. 6. 11:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Valóban nehéz elképzelni, hogy valaki mindennapi munkája során a gyakorlati élettel kapcsolatos problémák megoldására használja az algebrát.

De meg kell azért jegyezni, hogy számos, ma már mindennapjaink részét képező találmány, felfedezés van, amely nem valósulhatott volna meg az absztrakt algebra eredményei nélkül. Főleg a számítástechnikára és az internetre gondolok.

Legérdekesebb példa: a CD hibajavító algoritmusa, amihez a véges testek elmélete kellett, amit Galois másfél évszázaddal korábban dolgozott ki. A CD előtt ez sem volt más, mint játék a számokkal, el se tudták képzelni, mire lesz jó :-)

2011. júl. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

most tanulgattam a lineáris kódokról, meg kódoláselméletről, és... hú ez még elég magas nekem.

jó bonyolultak ezek a dolgok, CRC, Fano-kód... brrrr

hogy fogok én ilyeneket magamtól kitalálni :D

rá kell kapcsolnom

2011. júl. 6. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!