Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikroműanyagról linkelnél...

Mikroműanyagról linkelnél képet? A valódi mikroműanyag szennyezésről készültet...

Figyelt kérdés
Nem a demó képeket a szépen odakészített darálékról! Hanem a valós szennyezésről készített mikroszkópos felvételeket. Írják sok helyen, hogy a szívemben is lerakódik meg benne van a vízben. De a vízben élő mikroszkópikus élőlényekről, meg a izomszövetemben lévő baciról talált valódi képet nekem a Google, de a bennem lévő műanyagot hogyhogy nem fotózta még le senki egy mikroszkóp tárgylemezén? Vagy csak én nem találok ilyen képeket?

2023. szept. 27. 16:03
 1/5 sadam87 ***** válasza:
100%

Nem tudom, pontosan milyen képekre gondolsz. Ezek megfelelnek?

[link]

[link]

[link] (

2023. szept. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sadam87 ***** válasza:
100%

Esetleg még:

[link]

forrás:

[link]

2023. szept. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát ööö...

Köszönöm a fáradozást, de a nevéből gondoltam, hogy a mikroműanyag az a mikrométer mérettartományba esik. Így kerülhetne be a szöveteimbe. A wikis képekhez rajzolt mérettartomány jelzés alapján viszont ezek a nem a mikro-, hanem a milliméteres méret tartományba tartoznak. Ekkora méretű például a mákszem. Sohasem hallottam még, hogy a mákszem a mérete miatt veszélyes lenne, és bekerülhetne a szervezetembe. Mármint belülre. A mákszem a széklettel távozik belőlem. És szerintem az ebbe a mérettartományba eső műanyag is.

Szóval ezek az én nomenklatúrám szerint nem mikroműanyagok. Ezek szabad szemmel is jól láthatóak.

2023. okt. 2. 21:37
 4/5 sadam87 ***** válasza:

"Hát ööö...

Köszönöm a fáradozást, de a nevéből gondoltam, hogy a mikroműanyag az a mikrométer mérettartományba esik."

Hát ööö...

A leggyakrabban használt definíció szerint a mikroműanyagok olyan műanyag darabkák, amik 5 mm-nél kisebbek. Így az általam linkelt képen levők is annak számítanak.

Persze a mikroműanyagok jó része ennél lényegesen kisebb, ilyet láthatsz például a 3. linkben levő képen. De tessék, itt is vannak például 1 mm-nél kisebbek:

[link]

Vagy ezek között is:

[link]

Vagy ezek is:

[link]

(Vagy nem tudom, milyen méretűről szeretnél képet látni...)

2023. okt. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Marci71 ***** válasza:
100%

Gyakorló hobbi mikroszkóposként válaszolok.

Először is a benned lévő mikroműanyagot nyilván azért nem láttad még mikroszkópos képen mert még élsz:) Ilyet nyilván a halálod után lehet csinálni. Bár gondolom úgy értetted hogy az emberekben lévő. Ilyet még nem láttam, de nem kételkedem benne hogy van ilyen. Hogy mennyire épül be a szövetekbe nem tudom. Amatőrként emberi szöveteket nyilván csak kész preparátumok formájában tudok vizsgálni ( nem csak azért mert legálisan pl emberi szívizomhoz nem jut az ember hanem azért mert az ilyen szövetek kipreparálása elég bonyolult és komoly eszközparkot igényel).

Az viszont biztos hogy pl. a lakásban lévő porban jelen van. A mikroműanyagok legfőbb forrása a műszálas ruha. Ez mosás során kerül a vizekbe. De hordás okán a lakásban is ott van. Nem egy általam készített preparátumban láthatóak műszàlak töredékei. A műanyag kiválóan látszik pl. polarizációs megvilágítással. Több pók preparátumomban látható ilyen, azokról polarizációs felvételt is készítettem. Ez nyilván a preparátum lefedésekor a porból illetve a ruházatomból került oda. Hogy érthető legyen nem a pókban van a mikroműanyag hanem a tárgylemezen amin a preparátum van. A tárgylemezt előtte alkoholos folyadékkal lemostam de a preparálás során nyilván odakerült por. A műanyagok kettőstörők ezért a polarizáció nagyon jó a megfigyelésükre, mivel az a kettőstörő anyagok vizsgálatára kimutatására jó. Vízmintákban is előfordul, bár azt nem tudom megállapítani hogy az ott volt a helyszínen vagy a mintavétel és előkészítés során került oda. De biztos vagyok benne hogy van a vizekben is.

Szóval az biztos hogy állandóan és nagy mennyiségben érintkezel ilyesmivel. Hogy a szervezetbe mennyire épül be azt nem tudom.

2023. okt. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!