Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A glükóz ugyanaz, mint a...

A glükóz ugyanaz, mint a szőlőcukor? Ha nem, akkor mi a különbség?

Figyelt kérdés

2023. okt. 11. 10:19
1 2
 11/13 anonim válasza:
59%

Ugyanaz mind2, csak az egyik kémiai megnevezés, a másik meg hétköznapi.


Például a sónak nátrium-klorid a kémiai megnevezése, de még se mondod azt a hétköznapokban, hogy valaki dobja már oda neked a natrium-kloridot :D


Vagy páran emlegettek itt egy másik cukrot is, a fruktózt, ami megint csak kémiai megnevezés, de hétköznapi nevén gyümölcscukornak hívjuk.


"Ugyanazok az atomok vannak benne, de màs a tèrbeli elhelyezkedésük"

Na ez a válasz meg úgy butaság ahogy van, ha a térbeli elhelyezkedést is számba vesszük akkor valóban megváltozik a megnevezés, de csak annyira, hogy hozzáírunk mellé 1-2 betűt, pl. a(alpha)-D-glükóz, B(béta)-D-glükóz (nem lehet alpha és béta jelet írni, ezért a és B betűvel helyettesítettem őket)

2023. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11 írta:

"Ugyanaz mind2, csak az egyik kémiai megnevezés, a másik meg hétköznapi."


Kérlek kissé nézz utána a kémiai nevezéktannak, mert a "kémiai" megnevezés sokféle típusú lehet. Itt mindkét elnevezés "triviális név"-nek számít:

[link]


A két név közti lényegi különbséget a kezdetben oktalanul lepontozott négyes válaszomban (okt. 11. 12:20) már megírtam.

2023. okt. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
61%
Valóban, akkor én kérek elnézést, illetve nem tudom ki pontozott le, de tőlem ment a pont.
2023. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!