Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy váltakozó áramra kötött...

Egy váltakozó áramra kötött kondenzátor lemezei közé helyezett tekercsben lesz-e feszültség?

Figyelt kérdés

2023. okt. 12. 01:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Közel semmilyen. A tekercsben a mágneses tér változása indukál feszültséget. A kondenzátor fegyverzetei között elektromos erőtér van.
2023. okt. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%

gen, egy váltakozó áramra kötött kondenzátor lemezei közé helyezett tekercsben lesz feszültség. Amikor egy váltakozó áram áramlik a kondenzátor lemezei között, a kondenzátorban változó elektromos tér keletkezik. A kondenzátor és a tekercs közötti kapcsolat miatt a tekercs ellenállja az áramló áram változásait.


A tekercs ellenállása a váltakozó áramra jellemző módon működik, azaz az áramváltozásoknak megfelelően indukál egy feszültséget. Az indukált feszültség a tekercsen 180 fokos fáziseltolódással fog jelentkezni a kondenzátor feszültségéhez képest. Ez a feszültség a tekercs önindukciójából ered, és annak a célnak megfelelően használható, amire a kondenzátor és a tekercs alkotmányosan összekapcsolva van.


Ez a feszültség a tekercs és a kondenzátor összetett impedanciájának függvénye lesz, és a fáziseltolódás mellett az amplitúdója is az áram és a frekvencia függvénye lesz. Ennek a komplex impedanciának a része lehet az induktív vagy kapacitív komponens is, attól függően, hogy a tekercs vagy a kondenzátor van-e elöl az áram áramkörben.


Ez a feszültség és a fáziseltolódás a kondenzátor és a tekercs paramétereitől és a váltakozó áram frekvenciájától függ, és az áramkör tervezésénél vagy elemzésénél figyelembe kell venni.

2023. okt. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
A villamos tér változása mágneses teret kelt, morogta maga elé Maxwell.
2023. okt. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 krwkco ***** válasza:
69%

#2

ChatGPT?

2023. okt. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
Ja, hogy ez egy hülye gép?
2023. okt. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Maxwell sajnos ezúttal lusta vagyok megoldani az egyenleteidet a konkrét esetre, amelyben olyan tételeket kell figyelembe venni, mint az elektromos erőtér intenzitása, a tekercs átmérője, tekercsszáma.

A kérdésben váltakozó áram szerepel, ami a szokásos szóhasználat szerint 16 1/4 (vasúti vontatás) és 400 Hz (repülés) közötti frekvenciát jelent. Ebben a tartományban egy gyors becslés szerint a gerjesztett mágneses mező gyenge, tehát az indukált feszültség alacsony.

Azért érdekelne 1000m X 1000m méretű fegyverzetek és ehhez tartozó tekercsátmérő esetén az egyenlet megoldása.

Amiben nem vagyok biztos (halvány lila elképzelésem sincs), az az indukált mágneses mező iránya. (bocs Maxwell egyenlettel utoljára 1990-ben foglalkoztam)

2023. okt. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
Persze hogy kicsi, sőt, elhanyagolható, de a kérdés általánosan szólt, tehát a nem keletkezik válasz az helytelen.
2023. okt. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
14%
5, milliószor többet tud mint ti kb
2023. okt. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
37%
Nem is mondtam, olyat, hogy nem keletkezik, azt mondtam, hogy közel semmi, ami a semminél minőségileg több (1 es és 6 os voltam)
2023. okt. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 krwkco ***** válasza:
70%

"5, milliószor többet tud mint ti kb"

Ez igaz. Mert egy óriási adatbázisból állatja össze a válaszait. Nagyon sok dolgot tud. Csak ennek egy jelentős részhalmazát rosszul tudja. :-)

2023. okt. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!