Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagászat. Azt olvastam, a...

Csillagászat. Azt olvastam, a Jupiternek Ganimedes holdja az egyetlen hold -a Föld Holdján kívül-, amely szemmel látható. Elvileg mostantól három hétig is. Ez igaz?

Figyelt kérdés

A weboldal szerint persze nem mindig látható a Ganimedes, de ez az egyetlen hold (a Holdon kívül), amit távcső nélkül is megpillanthatunk, nagyjából Földközelben. Márpedig jelenleg kb Földközelben a Jupiter.


Szemüveggel meg fogom nézni majd tiszta égbolt alatt. Mekkora esély megpillantani szabad szemmel a Ganimedest? Túlzás, hogy lehet, vagy sas szeműeknek menni fog? Vagy szemüvegeseknek?



2023. okt. 12. 20:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az emberi szem szabad szemmel a Szaturnusz gyűrűjét is képes észlelni bizonyos feltételek mellett. Az észleléshez jó látáshoz és a megfelelő környezeti feltételekhez van szükség, például minimális fényszennyezésre és a megfelelő horizonti látótérre.


A Szaturnusz gyűrűje valójában nem olyan fényes, mint maga a bolygó, és jóval halványabb a Földről nézve. Az észleléshez ideális időpont a Szaturnusz szembenállása, amikor a bolygó a Nap mögött van, és ennek következtében a gyűrűje jobban kiemelkedik a sötét égbolton. A Szaturnusz gyűrűjét egy jó minőségű, nagyítással rendelkező teleszkóppal is jól lehet megfigyelni, és ekkor részleteket is láthatsz a gyűrűn.


A látásélesség és a képalkotás minősége személyenként változik, és az észlelés sikeressége sok tényezőtől függ, például a teleszkóp minőségétől, a látáskorrekcióktól és a látásélességtől. Azok, akik "sas-szeműek" és kiváló látással rendelkeznek, valószínűleg jobban észlelik a Szaturnusz gyűrűjét a szabad szemmel is, különösen akkor, ha a megfigyelés idején a bolygó közel van a Földhöz. Az észleléshez a jó idő és a megfelelő környezeti feltételek is nélkülözhetetlenek.

2023. okt. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Bocsi, ez egy kissé fura megfogalmazás, hogy " Az észleléshez ideális időpont a Szaturnusz szembenállása, amikor a bolygó a Nap mögött van"...

Ilyenkor inkább a Föld mögött van, a Nappal átellenben!

Ezt is AI írta vajon...?

2023. okt. 18. 18:03
 13/14 anonim ***** válasza:

#12 - olyan nehéz belátni, hogy az AI trollkodik?


Úgy néz ki, hogy valaki már automatával rakatja ide a chatGPT válaszait!

2023. okt. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Évekkel ezelőtt is írtam, hogy a netes fórumok válaszainak jelentős %-a AI. Ettől függetlenül nem mindig vagyok benne biztos, melyik válasz AI. De ez is gyanúsan az.
2023. okt. 18. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!