Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az életben az az...

Miért van az életben az az információ, hogy szaporodjon és pl az alma adjon magot amiből újra alma fa lehet? Ha nincs az evolúció mögött egy intelligencia akkor, hogyan képesek a növények az osztódásra ha nem valami belerakta azt az információt?

Figyelt kérdés
Annak a kis almafa magnak benne van az egészre vonatkozó információ ha jól tudom akkor a genomja. Ezt honnan tudj az élet és miért nem olyan az élet, hogy 4milliárd év alatt kifejleszti a homosapienst, de ha meghal a homosapiens akkor kész ennyi volt és nem adja tovább az információt aztán megint 4 milliárd évig fejleszti az embert. Ha spontán alakult volna ki az élet így tudom elképzelni, de ha van mögötte egy tudatos intelligencia az irányítja a folyamatot ami lehetőséget biztosít a megújulásra az információ tovább örökítésére

2023. okt. 26. 14:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ha nem lenne a nőknek petéjük a fiuknak spermájuk akkor nem tudnánk szaporodni. Honnan tudja, hogy ez kell az élet fennmaradásához és kifejleszt egy ilyen szaporító sejteket? Egyáltalán már az intelligenciára utal, hogy tud fejleszteni bármit is. Szerintem az energia ami vezérli az evolúciót az maga egy felsőbb intelligencia
2023. okt. 26. 14:49
 2/13 Zcom09 ***** válasza:
100%
Valódi választ akarsz vagy csak egy hátba veregetést, hogy ügyes vagy hogy ezt kigondoltad? Ha valódi válasz érdekel az nem fog tetszeni, ha csak biztatásra vágysz akkor rakd ki ezt a kérd az ezotéria kategóriába.
2023. okt. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert amik bármiféle reprodukció lehetősége nélkül alakultak ki, azok értelemszerűen nem maradtak fenn.
2023. okt. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
mondjad nyugodtan, ne kímélj. Az érdekel honnan tudja az élet, hogy tovább kell adni az informáciot a fennmaradáshoz, egyáltalán miért akar fennmaradni és miért örökít?
2023. okt. 26. 15:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
a probléma az AKAR szó..
2023. okt. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
egyáltalán a legtöbb állat miért esztétikus, miért változatos és miért nem egy kupac szemét vagy kakihoz hasonló trágyadomb az élet?
2023. okt. 26. 15:07
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az érdekel honnan tudja az élet, hogy tovább kell adni az informáciot a fennmaradáshoz"

Nem tudja. Teljesen egyszerűen csak ami képes magáról másolatokat készíteni, az fennmarad, ami ilyen képesség nélkül alakul ki, az meg eltűnik.

2023. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"egyáltalán a legtöbb állat miért esztétikus, miért változatos és miért nem egy kupac szemét vagy kakihoz hasonló trágyadomb az élet?"

Esztétikum a párválasztásban játszik szerepet.

Egy trágyadomb alakú élőlény pedig igen korlátozottan lenne csak mozgásképes, ami miatt igen gyorsan hátrányba kerülne más élőlényelhez képest, és kipusztulna.

2023. okt. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Zcom09 ***** válasza:
100%

Az élet nem tud semmit, az evolúció sem, és nem is akar fent maradni. Az olyan koncepciók mint az élet, tudni valamit, akarni valamit ezek mind emberi fogalmak. Csak azért van nekik értelmük mert mi értelmet adunk nekik.

Ha valami nem képes szaporodásra az kihal, ami képes az él. Így csak olyan lényeket látunk amik képesek a szaporodásra. Így a felvetéseddel az a gond hogy fel keveri az okot az okozatot. Azért él minden mert valami úgy mozgatta a szálakat hogy élni tudjanak, vagy azért él minden ami ma él mert ami nem volt képes életre kihalt.

A konklúzió felállítása a te feladatod. Azért él ma minden mert egy titokzatos nyomtalan erő úgy akarta, vagy mert amik nem életképesek nem élnek, mert életképtelenek.

A nap végén nekem mindegy hogy mit hiszel, amíg nem akarod másra erőltetni a hitvilágod.

2023. okt. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 sadam87 ***** válasza:
100%

"Miért van az életben az az információ, hogy szaporodjon és pl az alma adjon magot amiből újra alma fa lehet? "

Ahogy már írták előttem is: azok az élőlények, amik nem szaporodnak, értelemszerűen nem tudják örökíteni a génjeiket, tulajdonságaikat, így azok nem is maradnak fenn. Elég könnyű belátni, hogy azok az élőlények populációi terjednek el, amelyek a legsikeresebben tudnak szaporodni, így ezek is maradnak fenn. Tehát ez pont az evolúció következménye (persze egyben feltétele is).

"Ezt honnan tudj az élet és miért nem olyan az élet, hogy 4milliárd év alatt kifejleszti a homosapienst, de ha meghal a homosapiens akkor kész ennyi volt és nem adja tovább az információt aztán megint 4 milliárd évig fejleszti az embert."

Ez mégis hogy az ördögbe működne így szerinted???

"Ha spontán alakult volna ki az élet így tudom elképzelni, de ha van mögötte egy tudatos intelligencia az irányítja a folyamatot ami lehetőséget biztosít a megújulásra az információ tovább örökítésére"

Elég érdekes elképzeléseid vannak, cserébe nemigen van közük a valósághoz.


#1

"Honnan tudja, hogy ez kell az élet fennmaradásához és kifejleszt egy ilyen szaporító sejteket?"

Sehonnan. Ismételni tudom, az marad fenn, ami sikeresen tud szaporodni.

"Egyáltalán már az intelligenciára utal, hogy tud fejleszteni bármit is. "

Nem utal.

"Szerintem az energia ami vezérli az evolúciót az maga egy felsőbb intelligencia"

Nem az. (Már csak azért sem, mivel nincs is semmiféle rejtélyes "energia", ami vezérelné.)


#4

"Az érdekel honnan tudja az élet, hogy tovább kell adni az informáciot a fennmaradáshoz, egyáltalán miért akar fennmaradni és miért örökít?"

Nem akar. Csak amely élőlény nem szaporodik, az nem is marad fenn.


#6

"egyáltalán a legtöbb állat miért esztétikus"

Ööö... Hát ez nyilván nézőpont kérdése, de azért kíváncsi vagyok szerinted egy galandféreg, egy pióca, egy bolha, egy trágyalégy vagy egy mélytengeri horgászhal mennyire esztétikus. Persze örülök, hogyha akkora állat rajongó vagy, hogy mind tetszik. :)

"miért változatos"

Alapvetően a mutációk miatt. Ami ugye DNS megváltozását jelenti (például tökéletlen másolódás miatt). Ami pont az evolúció alapja, és egyben ellentmond a tökéletes tervező elképzelésének, meg az egész intelligens tervezésnek.

"és miért nem egy kupac szemét vagy kakihoz hasonló trágyadomb az élet?"

Mert miért kéne ahhoz hasonlítania. (Megjegyzem, az ürülék elég jelentős részét baktériumok alkotják, szóval egy trágyadomb jelentős része él.)

2023. okt. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!