Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikroszkópot szeretnék venni....

Mikroszkópot szeretnék venni. Vélemények a lenti szettről?

Figyelt kérdés

[link]


Hasonló kategóriában keresek mikroszkópot.

Fontos, hogy számítógépre lehessen kötni és "fotót" készíteni vele.

A Levenhuk megbízható márka? 200.000 Ft-ig van jobb esetleg?


Köszönöm előre is mindenkinek!



2023. okt. 27. 13:55
1 2
 11/16 Marci71 ***** válasza:

#10 Én konkrétan különböző dolgokat nézegetek vele...

Milyen meglepő:)

2023. okt. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Készítesz szövettani metszeteket mikrotómmal, megfested és fixálod őket, vagy egy csepp pocsolyavízben nézegeted a papucsállatkákat?
2023. okt. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Marci71 ***** válasza:

#12 Szerinted ez a két lehetőség van?

Mikkrotómmal nem készítek metszetet mert nincs mikrotómom( vagyis kézi van de az azért nem ugyanaz) Egyszer majdnem vettem de aztán végiggondoltam hogy milyen bonyolult a minta előkészítése aztán lemondtam róla...

Kézzel készítettem metszeteket, festékeim is vannak. Egyébként van egy csomó, kb 500 kész preparátumom. Néhányat én is csináltam, mondjuk azok nem metszetek hanem főleg pókok rovarok.

Pocsolyavízben egyébként nincs olyan sok paoucsálkatka, leginkább baktériumokat láthatsz benne. De vízmintákat szoktam nézni. Azonkívül van még elég sok lehetőség, pl kristályok, rovarok, növényi részek,homok... De legtöbbször különböző helyekről vett vízmintákat nézek...

2023. nov. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Ha csak a vízminta-lehetőségeimet nézem:


Esztergomban lakom, nem messze a Dunától

Innen is lehet akár több helyről is mintát venni, akár mindkét oldaláról is a folyónak.

Vannak tavak is a környéken, illetve 6 kilométerre a Garam-Duna torkolat, illetve maga a Garam folyó.

Csak vízminták vételére rengeteg a lehetőség.

Ezen kívül az ízeltlábúak világa, különböző anyagminták, mindennapos objektumok, lehetne sorolni jövő Karácsonyig a lehetőségeket.


Plusz gyerekek is vannak a családban, őket is be lehet vezetni ebbe a világba.


Akit érdekel a mikroszkopikus világ, az mindig talál valami "vizsgálni valót", bármerre is jár.

2023. nov. 1. 11:03
 15/16 anonim ***** válasza:
55%

12-es vagyok

Értem én, mi a jó a mikroszkópban, hiszen gyerekkoromban én is sokat játszottam vele, de később a egyetemen már nem izgatott annyira. Azt hittem felnőttek nem szórakoznak vele, bocs.

2023. nov. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Marci71 ***** válasza:
Kérdező, egy jó tanács: vízmintát mindig úgy vegyél hogy a talajból is rakjál hozzá. Illetve pl. a Dunából a kővek felszínéről a bevonatot is mosd bele, vagy pl a vízinövények levelének a felszínéről is a bevonatot. Illetve ha algás a víz akkor az algákból is gyűjts. Mert ha csak simán vizet veszel pl a Dunából abban nem nagyon lesz semmi.
2023. nov. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!