Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikroszkópot szeretnék venni....

Mikroszkópot szeretnék venni. Vélemények a lenti szettről?

Figyelt kérdés

[link]


Hasonló kategóriában keresek mikroszkópot.

Fontos, hogy számítógépre lehessen kötni és "fotót" készíteni vele.

A Levenhuk megbízható márka? 200.000 Ft-ig van jobb esetleg?


Köszönöm előre is mindenkinek!



2023. okt. 27. 13:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre elég gagyinak tünik.


Amazonon megveheted kb fél áron


[link]


Amikor gondolkodtam hogy veszek mikroszkopot hobbiból akkor mindenhól azt találtam hogy ár érték arányban sokkal jobbakat lehet találni használtan. pl Carl Zeiss mikroskopok. Kamerát bármelyikre szerelhetsz, ha csak hobbira kell lehet kapni telefon tartott, igy nem kell újra egy halom pénzt kamerára kiadni.

2023. okt. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Marci71 ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy elég gagyi mikroszkóp, de legalább nagyon drága. Nézz körül a Budapesti Távcső Centrumnál, kapsz jobb mikroszkópot olcsóbban és tudsz venni hozzá kamerát is
2023. okt. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Marci71 ***** válasza:
100%

Ez például egy sokkal jobb mikroszkóp és olcsóbban:

[link]

2023. okt. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ez esetleg?


[link]


Bár nem tudom, ezeknek van alsó és felső világításuk is?

2023. okt. 27. 20:00
 5/16 Marci71 ***** válasza:

Én mindenképpen a BIM151B-t javasolnám. Nem sokkal drágább , de sokkal jobb. Eleve binokuláris, ez ha sokat használod a mikroszkópot hidd el fontos. Aztán nem három hanem négy objektívje van. És maga a mikroszkóp test is sokkal jobb. Szóval mindenképp jobb választás.

Az a "felső világítás" ami a levenhukon van igen könnyen pótolható egy ezer forintos hattyúnyakas leddel... Vagy egy kézben tartott ledes elemlápával rávilágítasz.... Az ne legyen szempont hogy rátettek oda egy ledet.

2023. okt. 28. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Marci71 ***** válasza:
#5 Jobban megnézve a BIM105nek is négy objektívje van, a kép alapján azt hittem csak három, de akkor is a másikat ajánlanám.
2023. okt. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem használnám annyira sokat, csak hobbi célból, illetve gyerekeknek megmutatni a mikroszkopikus világot. A család fele nem használná ki a binokuláris szkópot, ezért kerestem monokulárisat.

Korábban volt egy nagyon olcsó mikroszkópom (10 éve egy QUELLE-s valami, ami akkor volt 14.000) . Szerettem, de most egy kicsit komolyabbat szeretnék.

A világításra pedig rájöttem, hogy nem releváns, mellé rakom a telefont (Tripodos szelfibot, mint állvány) és kész.

2023. okt. 28. 08:54
 8/16 Marci71 ***** válasza:

Én még akkor is inkább ezt javasolnám:

[link]

Kb ugyanannyiba kerül.

2023. okt. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Marci71 ***** válasza:

Igazából sokkal komfortosabb a binokuláris mikroszkóp a monokulárisnál. Sokkal komfortosabb érzés belenézni, ha teheted azt válaszd...

Én mondjuk nem szívesen használok monokuláris mikroszkópot, mivel van binokulárisom. Sokat számít hidd el. Szerintem ha bemész az üzletbe ki is próbálhatod a különbséget.

2023. okt. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mit csináltok otthon a mikroszkóppal?
2023. okt. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!