Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Zivatarok október legvégén....

Zivatarok október legvégén. Normális ez?

Figyelt kérdés
Vagy én vagyok fiatal.

#zivatar #jégeső #Nyári esőzés #Viharos széllel
2023. okt. 31. 19:09
 1/10 A nagy Levin ***** válasza:
65%
Igen, előfordul. Még néha télen is.
2023. okt. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Ritka, de abszolút normális, előfordul. Még akár télen is, hózivatar formájában.
2023. okt. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 sadam87 ***** válasza:
86%
Én is emlékszem, hogy kb. 15 éve még karácsonykor (25-én) is volt zivatar. Persze hogy mennyire normális, az egy más kérdés. Ilyen zivatarláncra én ősz végéről nem nagyon emlékszem.
2023. okt. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Zivatarok végső soron bármelyik hónapban előfordulhatnak, de hogy ilyen későtavaszi-nyári stílusban érkezzen egy hidegfront, az október végén kifejezetten ritka.
2023. nov. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 dq ***** válasza:
60%
Eső ősszel? Nem.
2023. nov. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
#5 Zivatarról volt szó, nem esőről, nem zavar?
2023. nov. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

4#

Ezt tartottam furcsának. Ez nyári jellegű volt.

2023. nov. 1. 10:54
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

#7 Mi a fenét jelent az, hogy "nyári jellegű"? Mégis mitől lesz egy zivatar "nyári jellegű"?


A zivatar az csak egy nagy mennyiségű felszabaduló energia által létrehozott felhőréteg. Lényegében. Mivel nagy mennyiségű energiáról beszélünk, ezért mindez villámláshoz vezet. Ennyi. Ez a zivatar. Az tény, hogy ez leginkább a nyári hónapokban fordul elő, mivel olyankor van a legnagyobb esély, hogy akkora energia összegyűljön, ami a zivatar kialakulásához szükséges, de ugyanúgy kialakulhat máskor is. Alapvetően nem a nyárhoz köthető, nincs benne semmi nyáriasság.

2023. nov. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ritka, de normális. Most úgy csinálnak sokan, mintha régen nem léteztek volna szélsőséges időjárási jelenségek.
2023. nov. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Alapvetően nem a nyárhoz köthető, nincs benne semmi nyáriasság."

Eleve az intenzív feláramláshoz szükséges energia nagyon ritkán áll rendelkezésre az alacsony besugárzású időszakban, októbertől márciusig. Másrészt a zivatarok kialakulásához (az elektromos töltések szétválasztásához) többféle halmazállapot szükséges a felhőn belül, aminek értelemszerűen akadályai lesznek, ha már az alsó légrétegek is hidegek. (nagyon ritkán ki tud alakulni hózivatar, de eléggé speciális állatfaj). Így az őszi-téli hidegfrontok ritkán hoznak zivatart és felhőszakadást, vagy ha mégis, sokkal visszafogottabbakat, mint a tavasz végi vagy nyári hidegfrontok.

Remélem, nem mondtam újat (bár az értetlenkedésed alapján gyanítom, hogy igen).

2023. nov. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!