Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Előrehozott középszintű...

Előrehozott középszintű földrajz érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most 10. osztályos vagyok, előrehozott érettségit szeretnék tenni földrajzból és lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban.

Ha nem sikerülne átmenni akkor is tehetünk pótvizsgát, ha előrehozottan érettségiztünk? Olyat lehet csinálni, hogy 12.-ben is megpróbáljuk, vagy csak szintemelővel lehet? És az érettségi bizonyítványba mindenképp bekerül ha nem sikerült?

Milyen honlapon találom meg a pontos időpontját az októberi érettséginek? Vagy még nincs fent?

Fennt vannak valahol az interneten a szóbeli tételek? Úgy hallottam hogy azt majd csak a helyszínen tudjuk meg. Vagy esetleg előző évieket le tudjátok írni? Csak a követelményt látom, ami lényegében a tankönyvek tartalomjegyzéke.

Egyedül készülök és viszonylag hirtelen ötlet volt ez az egész. Már átvettem a kilencedikes könyv lényegét, a felét részletesen plusz a fontosakat pl. éghajlat, az idei anyagra pedig egész jól emlékszek, de elég lassan haladok. Most úgy döntöttem hogy hagyom a tankönyveket és elkezdem kitöltögetni az előző évi feladatsorokat, amit nem tudok kikeresgetem, de nem tudom hogy ez így elég hatékony-e. A topográfiával még nem is foglalkoztam. Szerintetek van esélye hogy fel tudjak kézülni októberig? Van valami tanácsotok? A tankönyvi anyag rengeteg de már csak elég kevés idő maradt. Nagyon félek hogy átmegyek-e. 50 %-től 2-es? Bocsi a sok kérdésért, de nagyon örülnék akármilyen hasznos tanácsnak, vagy biztatásnak. Állítólag a földrajz a legkönnyebb érettségi... Nektek hogy sikerült?



2013. aug. 22. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Az előrehozott érettségi vizsga előfeltétele, hogy mind a négy vagy öt évfolyamból rendelkezzél év végi földrajz jeggyel. Tehát osztályozóvizsgát kell tenned amit viszont ha legalább elégségesre sikerül soha többé nem lehet megismételni. Ha megvan az osztályozóvizsga utána lehet előrehozott érettségit tenni viszont azt lehet ismételni.
2013. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam, hogy mivel négy év után most 10.-ben kimegy a földrajz, nem kell osztályozózni, elvégre befejeztem az összes évet...

Igaz, nem kérdeztem meg biztos helyről, de az anyukám és a 20 éves földrajztanárom is azt mondta, habár még sosem érettségiztetett senkit.

2013. aug. 22. 15:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Így más a helyzet. Ha nem fogod tovább tanulni akkor osztályozó vizsgát sem kell tenni. De az iskolában úgyis el fognak mondani mindent.
2013. aug. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) Remélem tényleg megbeszéljük majd, eddig nem sok dolgot mondtak el :/
2013. aug. 22. 20:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Pótvizsgát tehetsz középszinten, ha nem sikerült, viszont ha legalább 2es lett, akkor már csak szintemelőt tehetsz. Viszont, ha úgy gondolod, hogy az írásbeli rosszul sikerült, akkor ha nem mész el szóbelire törlik az eredményed, úgy veszik mintha megbuktál volna, és mehetsz újra középszinten.

Az időpontot a jelentkezéskor kérdezd meg.

A középszintű tételek nincsenek fent sehol, azt majd az érettségiztető tanártól kérheted el, de nem tételeket, hanem csak témaköröket fog adni, ami kb. egy tartalomjegyzék, mivel a tételeket kiadni tilos.

Nem rég volt egy kérdés a földrajz érettségire való készülésről, sajnos nem tudom neked linkelni, mert telefonon vagyok, de keresd meg.

25 százaléktól kettes.

Én szeptember közepén kezdtem el készülni, október közepén volt az érettségi. 94 százalék lett. Neked is sikerülni fog.

És tényleg az egyik legkönnyebb, nekem a matek mondjuk könnyebb volt nála, mert azt kisujjból kiráztam. Ja, és a média érettségi is nagyon könnyű.

2013. aug. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Sokat segítettél :)
2013. aug. 22. 21:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Ácsi. Földrajzból sajnos most ősszel lehet utoljára előrehozottat tenni (legalábbis amíg ez a társaság van hatalmon). Tehát ha most mész tizedikbe, akkor te már nem tehetsz előrehozottat, hacsak most év elején le nem teszed az osztályozóvizsgád a tizedikes anyagból és nem jelentkezel azonnal az érettségire.
2013. aug. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most megyek 11-be, már befejeztem a 10.-et. Tudom hogy ez az utolsó alkalom, ha lehetne később is, nem hiszem hogy most csinálnám meg. Bocsi ha félreérthető volt...
2013. aug. 23. 16:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor simán jelentkezel, tételek nincsenek fent, mert titkosak, csak a témakörök, azt meg az érettségit szervező iskolától kell megkapnod. A saját iskoládban jelentkezel, utána tudod meg a beosztást, hova küldenek. Ha megvan a kettes, már csak szintemelővel javíthatsz a rendes érettségin.
2013. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2013. aug. 23. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!