Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Isren teremtményének vallod...

Isren teremtményének vallod magad vagy az evolúcióban hiszel?

Figyelt kérdés
Ugyebár a tudósok szerint a Föld bolygók összeütközéséből keletkezett, de akkor hogy keletkeztek a bolygók?Az evolúció elmelete szerint az ember a majomtol származik, és a majom hogy keletkezett? Meg az egesz élő világ hogy keletkezett? Vagyis ésszerűbb abban hinni, hogy a világ teremtve van. Szerintetek?
2010. okt. 20. 16:56
1 2 3 4 5
 1/44 anonim válasza:
71%
Szerintem én az evolúcióban hiszek.És te meg nem tudsz semmit :D.Olvass utánna bazzeg ezek mind levannak irva logikusan még az istenben való hitet ennyire se tudod bebizonyítani csak az iskolázatlan hülye tudománytalan emberek isten hívők :P.
2010. okt. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
83%

Neked sem volt még rendes biológiaórád... Egészen logikus elmélet van arra, hogy mi hogyan keletkezett, hogyan és nagyjából mennyi idő alatt fejlődtek ki az élőlények.


Nem mellesleg az ember nem a majmoktól származik, hanem az emberfajoknak (igen, régen több is volt, pl a neandervölgyi) és a majomfajoknak volt egy közös őse, ami a majmokhoz hasonlóan nézett ki. Mint ahogy a kutya sem a farkastól származik, hanem a kutyának és a farkasnak volt egy közös, nagytestű, farkas-szerű őse...


Szerintem elképzelhető, hogy létezik valamiféle természetfelettinek tekinthető Teremtő, de én úgy gondolom, hogy ő csak "elindította" a dolgokat, és onnantól (ősrobbanás) minden magától fejlődik.

23/L

2010. okt. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
10%

Az evolúció foghíjas nagyon sok ponton, és jópár erőltetett dolog derült ki az évek folyamán a kamuról, no meg reprodukálni sem képesek az élet szikráját.. és egyebek.

Nem járok templomba, nem olvastam a Bibliát, még csak meg se vagyok keresztelve (sajnos ) de Istenben jó ideje már hogy hiszek, mert kapok tőle annyi mindent hogy lehetetlen hogy ne létezzen, az meg hogy a teremtés is hozzá köthető ezt csak úgy elfogadom (bár minden új infó érdekel, minden területről ezügyben ),viszont az nem mindegy Istent minek véljük: Földön kívülinek, avagy egy magasabb rendű entitásnak (esetleg többesszámban )ami képes teremteni. Kézzel fogható bizonyíték nincs, és azt gondolom ha eddig nem mutattak fel, nem is lesz már.

A majomtól ember hogy származna, ha az a jószág a mai napig sem váltott alakot? :)))))) Ekkora butaságot. Akkor akár az egerektől is származhatnánk, nem? (laborkísérletek....)Hm?

2010. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

Sokat lógtál biológia órán ugye?

De a tudatlanságodat most még kijavíthatod ha rendszeresen nézel National Geographic vagy Sprektum és ehhez hasonló tudományos adásokat! (sehol nem mondják,hogy a majmoktól származunk,lásd az előttem írót is)

Tanulj kedves,mert ha ilyen tudatlan maradsz ,akkor jobb ha meg se szólalsz...

2010. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
0%

17:14-es


Hát neked ezeket hol mesélték? Az a helyzet Te személyszerint állításod bizonyítékait nem láttad (ez tuti), a National Geogr. műsorai pedig egytől egyig evolúció pártiak, sajnos.

Az emberek próbálnak kézzel-lábbal válaszolni ilyen kérdésekre, holott az az igazság, hogy foggalma nincs senkinek mi a szitu. így marad az , kinek mi az elfogadhatóbb,, világnézete, nyitottsága, környezeti ráhatása, esetleg neveltetése vagy vallása alapján.

Ekkora hülyeség meg ne legyen már leírva hogy aki Istenben hisz, az nem ismeri a tudományos feltételezéseket e kérdésre vonatkozóan, mert én például belerágtam magam minden féle nézetbe ezügyben. Tudtad hogy az Evolúción, és Isten féle teremtésen kívül vannak más nézetek is? Dehogy tudtad. Nyitott vagy? hát ööööö nem hiszem.

2010. okt. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
0%
Ami még elfogadhatatlan számomra, hogy biológia órán tanítják a gyerekeknek ezeket a feltételezéseket, cáfolhatatlan tényként beállítva, elszomorító. Ezeket szakkörön vagy valamilyen más foglalkozáson kéne előadni annak akit érdekel.
2010. okt. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
71%

Mindkettőben miért ne lehetne hinni? Én mindkettőben hiszek!


Tengerész Henrik is megmondta h a templomban Istennek hiszünk a tengeren meg Ptolemaiosznak. Vagy vmi ilyesmit mondott na mind1 értitek :D

2010. okt. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
59%
Evolúció. Leginkább azért írtam ide, hogy láthassam a vallásosak vergődéseit, ahogy próbálják bizonyítani az istenük létezését.
2010. okt. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Hát Isten hogyan keletkezett? :)
2010. okt. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

első válaszolónak

ha szerinted csak a hülye emberek vallásosak akkor valójában ta vagy a bunkó, mert ha nem tudnád, rengeteg tudós, feltaláló meg hasonló tőled sokkal okosabb ember vallásos volt!

És nem lógtam biológia órákról, hanem a mi tanárunk enyhén mondva nem éri el a tanár szintet...Na de ez lényegtelen...Nem azt akartam elérni ennek a kérdésnek a feltevésével, hogy a vallást szidjátok, csak meg akartam tudni, hogy a tudomány hogy magyarázza az élővilág keletkezését na meg azt, hogy ha Darvinnak igaza volt, miért nem változtak át a mai majmok emberekké.

2010. okt. 20. 18:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!