Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi elektromos energiat...

Mennyi elektromos energiat tarol a kondenzátor?

Figyelt kérdés
nov. 29. 09:24
1 2
 1/18 Zcom09 ***** válasza:
89%
Ha esetleg leírnád hogy milyen kondenzátor, az sokat segítene. Nem tudom hogy bármi adat nélkül hogy kéne tudnunk, vagy ha csak a képlet kéne azt megtalálod a wikipédián.
nov. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
18%
Tarolni nem tud csak tárolni.
nov. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

A lineáris tartományban dolgozó dielektrikumú kondenzátorok által tárolt energiamennyiség számítása nagyon egyszerű:


E = 0,5*C*U^2


ahol:

E = energia [joule]

C = kapacitás [farad]

U = elektromos feszültség [volt]

nov. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Úgy 10 Joule körül tekintik már életveszélyesnek.
nov. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

#4 - élvezed, hogy szamárságokat írsz?


Mitől tekintenénk "életveszélyesnek" egy pl. 25 volt feszültségnél 25 joule energiatartalmú kondenzátort?


Az a 10 joule-os érték a lőfegyverekre érvényes, mely alapján sok országban meghatározzák az engedélykötelességet!

nov. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

"#4 - élvezed, hogy szamárságokat írsz?"

Nem én írok szamárságokat, hanem te, mint az alább kiderül. :D

Ha például az IEC-nek megfelel a veszélyesség meghatározására a Joule érték (MSZ EN 61140:2016), vagy a magyar szakember gárdának egy rendeletben megfelel a veszélyesség meghatározására a Joule érték, és én ezeket közlöm, te meg kifogásolod, akkor ki a szamár? :D


"Mitől tekintenénk "életveszélyesnek" egy pl. 25 volt feszültségnél 25 joule energiatartalmú kondenzátort?"

Egy ideje látom, hogy mindenbe beleszólsz, ami elektromosságos, csak éppen nagy blődségeket, de próbáld meg megválaszolni magad a kérdésedet.


"Az a 10 joule-os érték a lőfegyverekre érvényes"

Meg a 40/2017. (XII. 4.) NGM rendelet az összekötő és felhasználói berendezésekről, valamint a potenciálisan robbanásveszélyes közegben működő villamos berendezésekről és védelmi rendszerekről-ben a veszélyesség határáról, szerencsétlenkém.

nov. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

4 és 6

5-ös feltett neked egy kérdést:

„Mitől tekintenénk "életveszélyesnek" egy pl. 25 volt feszültségnél 25 joule energiatartalmú kondenzátort?

Nem kaptunk rá választ, csak mellébeszéltél.

Vajon melyik veszélyesebb? Egy 400 V-os 100 µF-os kondenzátor, vagy egy 40 V-os 10000 µF-os kondenzátor, merthogy feltöltés után mindkettőnek azonos, 8 Joule, az energiatartalma.

Mi nem értünk hozzá, ezért, várjuk a te kimerítő szakmai válaszod.

nov. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem beszéltem mellé, mint írtam, az IEC szerint ezt tudnia kell a szakembernek.
nov. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

8

Mi nem értünk hozzá, te vagy a szakember, ezért várjuk tőled a választ. Erre is: két, azonos energiatartalmú kondenzátor közül melyik a veszélyesebb? 400V/100µF vagy 40V/10000µF?

nov. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan már. Ha nem értesz hozzá, akkor miért nyilvánítasz véleményt nullavezető szakadásban (egyébként abban rosszul), meg erőművi generátorok feszültségében (abban kissé pongyolán), a repluszolásban, meg cos fi-ben?
nov. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!