Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segítségre lenne szükségem...

Segítségre lenne szükségem egy feladathoz,ami az, hogy állítsak elő 2-pentanolt valamilyen alkénből. Úgy érzem amit előállításnak leírtam jó lehet, de a megoldókulcsban más van feltüntetve. Megmagyarázná valaki, hogy miért az a reakció játszódik le?

Figyelt kérdés

Ennek a feladatnak a megoldókulcsában a pent-1-én-ből van előállítva 2-pentanol aminek az előállításához higany (II) acetátot és THF-H2O-t adnak első lépésben, utána pedig NaBH4/OH- adnak hozzá.


Az általam felírt reakcióban 2-penténből állítom elő a 2-pentanolt első lépésben borán-tetrahidrofurán második lépésben pedig hidrogén peroxid/OH- hozzáadásával.


A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e az általam felírt reakció, ha nem miért nem? Mi a magyarázata annak hogy az 1-penténnel való előállítás van megadva a megoldókulcsban illetve, ha így az ez az előállítás egyszerűbb akkor az miért van?



#alkohol #szerves kémia #mechanizmus #2-pentanol #2-pentén #1-pentén
dec. 3. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
A te véleményed szerint az általad preferált reakcióban mennyi az elméleti kitermelés?
dec. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zcom09 ***** válasza:
92%
A te verziód elméletben közel 50/50 arányban adna 2 és 3-pentanolt. Működne, lehet el is fogadják, de a gyakorlatban nem ez a legjobb megoldás. A megoldókulcs verziója szelektíven adja a célterméket.
dec. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy még a második válasz is kapott bőven lepontozást. Hasonló véleményen vagyok mint a #2-es, csak én amiatt kérdeztem vissza, hogy a válaszoló vajon tudja-e? Szerettem volna az ő értékét látni. Én voltam az #1-es. A két válasz közti pontozás-különbség jól mutatja, hogy még ide is olyanok járnak pontozni, akiknek halvány lila gőzük nincsen arról, amit véleményeznek. [Mondjuk amúgy is tojok a pontozásra, meg a szamarakra. Csak érdekesnek tartom, hogy miért a tudományok rovatba jár nyomkodni valaki, ha csak a focihoz ért.] Mert jól láthatóan sokan nem értették meg a kérdést :-) És csak a #2-es tudta megválaszolni...
dec. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!