Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik csillagászati teleszkóp...

Tuzian kérdése:

Melyik csillagászati teleszkópot vásároljam?

Figyelt kérdés

6 éves csillagász kedvelő fiamnak szeretnék teleszkópot vásárolni Hold/bolygók megfigyelésére. Két variációt találtam, választáshoz szeretnék tanácsot kérni.


Sky-Watcher 70/900 EQ1 mechanikával

Dörr Merkur 60



dec. 14. 05:19
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

6 évesnek teljesen felesleges az ilyesmi, mert három nap alatt megunja egy életre. A csillagászat egy szakma, melyet csakis keményvonalas előképzettséggel lehet művelni.


Szerintem a fiad hosszútávon sokkal jobban örülne egy használható asztali számítógépnek - vagy legalább egy triciklinek!

dec. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes hozzászólásod kedves válaszoló, de nem ez volt a kérdés.
dec. 14. 08:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy hatéves gyerek számára ez tökéletesen megfelel:

[link]


Nappali játszódáshoz pedig ez verhetetlen:

[link]

dec. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sadam87 ***** válasza:
100%

Nincs tapasztalatom az egyikkel sem, úgyhogy konkrétumot nem fogok tudni írni. (Meg szerintem más sem nagyon, olyan sok teleszkóp használó tapasztalataim szerint nem szokott válaszolni itt. Persze hátha tévedek!)

Két dolgot ajánlanék a figyelmedbe. Egyrészt a Skywatcher teleszkópot a hazai csillagászati üzletek is forgalmazzák, a másikat amennyire látom nem. Nyilván ez önmagában nem jelent semmit, de azért valószínűsítem, az ilyen boltok nagyon igénytelen dolgot nem árulnának. (Még kezdő távcsőként sem. Persze nyilván csodát nem kell tőle várni.) Amúgy főleg az optikára panaszkodnak a visszajelzésekben.

[link]

A másik, hogy megnéztem amazonon az értékeléseket (jobb oldalt nem találtam, ahol mindkettő fenn van). A Skywatcher távcső átlagos pontszáma lényegesen magasabb.

[link]

[link]

Plusz a Skywatcher távcsőnek valamennyivel nagyobb az átmérője, azaz több fényt tud gyűjteni, és a felbontása is nagyobb valamivel. Ezek alapján én (ha nem sokkal drágább) valószínűleg a Skywatchert választanám. De persze nem tudom, pontosan mire szeretnétek használni. És mint mondtam, nincs is semmi tapasztalatom egyikkel sem.

dec. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

"6 évesnek teljesen felesleges az ilyesmi, mert három nap alatt megunja egy életre."


Egyrészt így alakulnak ki az érdeklődési körök és hobbik. Igen, egy 6 éves gyerek mindent ki akar próbálni és 99%-ába beleun 3 nap alatt. A maradék 1% pedig megragad. A szülőnek az a feladata, hogy ezekhez az érdeklődésekhez hozzájáruljon és megteremtse a feltételeit. Ha te soha semmit nem vennél a gyerekednek, mert "úgyis megunja", akkor remélem soha nem lesz gyereked, kínkeserves élete lenne. Ha meg már van... hát akkor őszintén sajnálom őt.

Ha pedig megunja... hát úristen. 60 ezer forint, eladja 50-ért, vagy 55-ért. Hatalmas veszteség, összedől a világ, ugye?


"A csillagászat egy szakma, melyet csakis keményvonalas előképzettséggel lehet művelni."


Először is, nem csillagászatról van szó, hanem csillagvizsgálásról. A kettő közel sem ugyanaz. A csillagászat egy tudományág, a csillagvizsgálás pedig egy hobbi. Másodszor, az internet korát éljük, a hobbikhoz szükséges információk teljes egészét elsajátíthatjuk. Harmadszor pedig, ... volt ez így régen, amikor még nem árultak távcsöveket boltokban, hanem ha akartál egyet, hogy az eget kémleld, akkor elsősorban szükséged volt kellő tudásra és optika területén, hogy megtervezz egy távcsövet, aztán pedig le kellett gyártatnod rengeteg pénzért, ergó "belépőszint" nem létezett, de már nem azokat az időket írjuk.


"sokkal jobban örülne egy használható asztali számítógépnek"


Igen! Mikor már így is minden őskövület b*szogatja a fiatalokat (részben jogosan egyébként), hogy túl sok időt töltenek kijelző előtt és olyan buták, mint a föld, akkor még az érdeklődő gyereket is rontsuk el. Százból egy ilyen, becsülni kéne és segíteni, hogy kiemelkedjen a többi gyerek közül és értelmes ember legyen, értelmes hobbival, vagy ki tudja akár még rendes csillagász is lehetne belőle, vagy ez segíthetne elindulni számára bármelyik másik tudományág felé... de ne, adjunk neki is gépet. Hát nagyon ügyes vagy. Ismételni tudom magam: remélem soha sem lesz gyereked, legalábbis amíg ez a hozzáállásod nem változik, ha meg már van, akkor őszintén nagyon sajnálom őt, minden gyerek jobb szülőt és szebb gyerekkort érdemel ennél.

dec. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én is 6 éves koromban kaptam teleszkopot, arra figyelj hogy jó minőségű legyen és ne okozzon csalódást.
dec. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A 6 éves témát illetően nem tudok tippet adni, de a két gukker közül csillagászkodásra egyértelműen az EQ mechanika való, mert az képes korrigálni a Föld forgását, a másik meg nem. Ha megtetszik a hobbi, akkor ez a tulajdonság elengedhetetlen lesz.
dec. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!