Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi esély van rá, hogy a...

Mennyi esély van rá, hogy a kreacosoknak van igaza és mégis intelligens tervezés eredménye az élet?

Figyelt kérdés

dec. 20. 11:11
A kérdező szavazást indított:
Akár még igaz is lehet az intelligens tervezés, de nem úgy ahogyan azt a kreacionisták gondolják
nem, teljesen kizárom az intelligens tervezést, semmi nem utal rá, bár most gy hirtelen nem is tudom minek kéne rá utalni
nem tudtam eddig még eldönteni, hogy intelligenstervezés vagyunk vagy csupán természeti folyamatok elkerülhetetlen eredménye
egyértelműen Nem intelligens tervezés eredménye az élet
24 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Semennyi esély nincs rá, ugyanis semmi sem utal arra, hogy az életet tervezték.

Ha van Isten, akkor ő sem tervezett semmit, csak elindította a világot, aztán figyelte, hogy mi lesz belőle, mint egy tudós.

dec. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Még valami: én úgy gondolom, hogy a kreacionistákat nem az érdekli, hogy tervezett-e az élet, hanem az, hogy az ő istenük tervezte-e az életet.


Egy keresztény kreqcionista csak akkor lenne elégedett a tervezéssel, ha JHVH állna mögötte. Ha kiderülne, hogy van Isten, de nem azonos azzal, akiben ő hisz, attól ugyanolyan hamis lenne a vallása, mintha nem létezne semmilyen Isten.


Ezzel szemben egy valódi gondolkodó nem szűkíti le ilyen keretek közé ezt a kérdést.

dec. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%

Élettelenből élőt csak Isten tud alkotni. Az, hogy a legelső primitív egysejtűekből hogyan jutott el az élővilág a világűrt "meghódító" emberekig, más kérdés. Ahhoz ki kellene számolni, mennyi eséllyel jöhettek létre ennyi idő alatt mindazok a mutációk, amelyek ehhez vezettek.

Lepontozásra fel!

dec. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#3


Ez nem feltétlenül van így, hiszen laboratóriumi kísérletek között sikeresen bizonyították már, hogy szervetlenből lehet szerves (pl. szénből aminosav). Az élet maga egyébként is lebontható kémiai elemekre, semmi misztikum nincs bennük

egy részük a csillagokban keletkezett, és szupernova robbanásokkal szóródott szét. Innentől fogva az egész amolyan természeti lottónak is tekinthethető, hogy ezek az elemek megfelelő körülmények között olyan reakcióba tudnak-e egymással lépni, hogy létrejöjjön egy olyasvalami ami az életfeltételeket (pl a baciknál osztódás -> szaporodás) produkálja-e.

Ha valami lehetséges, és arra sok idő van, akkor van, akkor az esemény valószínűsége nő. Egy 13,8 milliárd éves univerzumban pedig nem nehéz elképzelni, hogy egyszer kialakuljon az élet.


Tehát nincs szükség semmiféle isten beavatkozásához ahhoz, hogy legyen élet. Az élet maga sem hordozza magán semmilyen (természetfeletti) nyomait.


Ettől függetlenül - mint az 1. kommentben leírtam -lehet valamilyen isten, aki beindította ezt a világot, de azt képzelni, hogy ő szándékosan megtervezte pl. a pávakakast, szerintem helytelen eleképzelés. A faroktolla ugyanis egy ellentmondásos szerv: bár segíti a szaporodásban, de akadályozza a túlélésben. Semmi oka nem lett volna egy istennek ilyen szervet tervezni, kivéve talán akkor, ha viccből alkotta meg ezt az állatot...

dec. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
#4 Elhiszem, hogy szervetlenből szervest lehet alkotni, de élettelenből élőt? Kétlem, hogy ez valaha sikerülhet nekünk embereknek, vagy bármilyen egyéb fajnak. Ha egyszer mégis sikerülne, azzal viszont mi is istenekké válnánk.
dec. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
agresszív kismalac sehol?
dec. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#5


Én agnosztikusként nem Istem létezését tagadom, hanem a tervezéselméletet.


Lehet Isten maga is meglepődött, amikor meglátta, hogy spontán módon elkezd kifejlődni valami.

dec. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Isten nem létezik vagy mégis?
dec. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nem pontozlak le, csak annyit mondok, hogy ha akarsz látni a világűrt is meghódítani képes embert, aki egy-két sejtből jutott el idáig, elég ha keresel egy tükröt. Bónusz: csak kilenc hónap kellett neki ehhez.

dec. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Egy biztos: minket NEM értelmes tervező tervezett, meg a többi életet se. Akkor nem ilyenek lennénk.
dec. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!