Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Aki egy kicsit is akar csillag...

Brain Storming kérdése:

Aki egy kicsit is akar csillagászattal foglalkozni, annak elengedhetetlen az égbolt fejből történő ismerete?

Figyelt kérdés

A személyes véleményem, hogy nem, mivel a "csillagászatnak" nemcsak a megfigyelő csillagászat, hanem pl. az asztrofizika is szerves része, ugyanakkor a kozmológiához sem érzem alapvetőnek az égbolt fejből való ismeretét.

Továbbá az is érdekelne, hogy a többi tudásterületen ti mit tartotok elengedhetetlen alapismeretnek és olyan mellékterületnek, ami csak a hivatásszerű művelés esetén elvárható tudás. (Pl. én a matematika művelésében a törtekkel való számolást alapvető és elengedhetetlen ismeretnek tartom, míg pl. a deriválást és integrálást már csak a magasabb szinten, hivatásszerűen művelt számítási eljárásokhoz érzem elvárható tudásnak.)



dec. 27. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlatban előbb utóbb úgyis megtanulja az ember ígyis úgyis. Nem úgy fog ez menni, hogy akkor msot bemagolom a csillagtérképet. Ha kellően sokat észlel, meg dolgoz fel észlelési adatokat egy idő után már menni fog, hogy mit hol talál. Mert anélkül nem fog működni.


Ugyanaz a deriválás, aki sokat használja rutinból fog neki menni, aki csak "tanulta" de nicns napi gyakorlata lehet, hogy elő kell vegye a deriválási szabályok táblázatát "puskának".

dec. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ez olyan dolog mint a földrajz. Egy idő után fejből megtanulod az országokat. És meg tudod nevezni a térképen. Ez az égboltal sincs másképpen.
dec. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem elegedhetetlen, sőt ha jól tudom, az asztrofizikusok közül sokan nem is igazán ismerik az égboltot és a csillagképeket. Ha kell, úgyis beletanulsz. Egyébként eléggé más, mint a földrajz, hisz az atlaszban az egymáshoz közel jelölt helyek a valóságban is közel esnek és gyakran fizikailag is közük van egymáshoz, na meg a vizsgált terület általában egy emberek lakta országhoz tartozik, akár oda is utazhatsz, stb. - addig az égbolton a közelség csak látszólagos, két közeli csillagnak sokszor semmi köze egymáshoz, a távolságuk pedig irdatlanul nagy.
dec. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!