Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Évezredek alatt körülbelül...

Évezredek alatt körülbelül hány fokra melegedne fel a föld felszíni hőmérséklete ha a légkörét 100% tetrafluormetánra(CF4) cserélnék ki?

Figyelt kérdés
Ez nyílván csak elméleti kérdés.

dec. 29. 06:23
 1/4 anonim ***** válasza:
A hőmérséklet emelkedésének a mértékét nem tudom pontosan megítélni, de az biztos, hogy nem évezredek, hanem mindössze néhány év elegendő lenne a teljes klímaátalakuláshoz. A felszíni hőmérséklettel kb. a Vénusz bolygó szintjére tudnánk feljönni.
dec. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Évezredek?


Gyors google szerint a CF4 6500-szor potensebb üvegházhatású gáz, mint a szén-dioxid. Globális szinten a levegő átlagos szén-dioxid tartalma 0.4% volt 2022-ben. Tehát képzeld el azt, hogy az a 0.4% az 6500-szor potensebb üvegházhatású gáz, ez már önmagában is pusztuláshoz vezetne. Aztán azt, hogy az a 0.4% az 100%.


Tulajdonképpen ha mondjuk csettintenénk egyet és megváltozna a légkör, akkor a csettintés pillanatában a Föld 8 milliárd embere ölelje meg szeretteit, aztán fogjon egy ásót, ássa meg a sírját és feküdjön bele, mert kb. erre lesz ideje a kihalásig (oké ez persze túlzás, de ennek a hatásai tényleg nagyon-nagyon gyorsan kiirtanának minket.

dec. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
"mert kb. erre lesz ideje a kihalásig" erre se lesz ideje, mert legkésőbb a 2. lélegzetvételkor eszméletét veszíti és 5 percen belül beáll az agyhalál (bár lehet, hogy előbb) a CF4 toxicitását nem néztem. De ha a teljes légkört lecseréli a kérdező CF4-re akkor abban semmi oxigén nem marad. Oxigén nélkül pedig nincs földi élet.
dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#3 Persze, jogos. Én inkább csak a környezeti hatásait tartottam szem előtt, mivel a hőmérsékletről kérdezett, de amúgy ja, nem lehet túl kellemes letüdőzni. :D CF4-gyel nincs tapasztalatom, nem tudom miben különb ilyen szempontból, de R134a tetrafluoretánt szívtam éppen eleget, nem a legviccesebb dolog. Tavaly egyszer pont klímatöltés közben durrant el egy cső (pedig előtte egy órán át 20 baron volt tesztelve és bírta), 700g gáz szétterjedt, hát kényszer szünet lett belőle.
dec. 30. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!