Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mire lesz képes egy kvantum...

Mire lesz képes egy kvantum számítógép? Az élet eredetét, biztos, hogy képes lesz megfejteni? Szerintem az információ kvantum bitekben van szétszóródva a földön, kell egy számítógép ami leolvassa.

Figyelt kérdés

#kvantum számítogép
jan. 3. 08:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg azt sem tudod, hogy miről akarsz kérdezni.

:-/

jan. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez köze nincsen.

Arra képes, hogy ha valamit párhuzamosan lehet számolni (pl. egy számnak milyen osztói vannak), azt tudja nagyon gyorsan.

jan. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 krwkco ***** válasza:
82%

"Szerintem az információ kvantum bitekben van szétszóródva a földön..."

Így van. Ahogy mondani szokták: "a kvantumbit a földön hever, csak le kell hajolni érte".

jan. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"az információ kvantum bitekben van szétszóródva a földön"

Én már jó ideje félrerakom az összesöprögetett szemetet, már csak a kvantum sz. gépet kell megvárnom vele.

jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Új atom és biológiai fegyvernek fejlesztéséhez pl jó
jan. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
A kvantumszámítógép randomizált algoritmusok hatékonysági valószínűségeit javítja fel a klasszikus számítógépek hatékonyságához képest (elméletileg). Azaz ugyanúgy csak számol, mint a klasszikus számítógép, csak sokkal gyorsabban.
jan. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy gyorsabban számol. Sokkal lassabban számol... DE egyszerre számolja ki az összes független lehetőséget.

Tehát olyan problémákat lehet vele megoldani, ahol sok lehetséges megoldás van, és nem olyat, ahol az egyetlen megoldást kellene gyorsabban kiszámolni.

jan. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%

6-os vagyok, jól le lettem pontozva, szóval kicsit bővebben kifejtem mire gondoltam:D


Azalatt, hogy gyorsabban számol nem azt értem, hogy az alapvető műveleteket gyorsabban végzi, mint a klasszikus számítógép, hanem, hogy problémákra gyorsabban ad megoldást, mint a klasszikus gép. Pl. nagy számok prímtényezőkre bontását pillanatok alatt megcsinálja, ami a klasszikus gépnek milliárd évekbe telik. Ezzel azt akartam mondani, hogy műveleti szinten nem csinál semmi mást, misztikusat (nem olvas be információt:D), hanem algoritmikus szinten csinál mást. Eddig szerintem te is ezt mondod 7-es.


Azt, hogy egyszerre számolja ki a független lehetőségeket, nem egészen értem, de valószínűleg ezt a részét nem is ismerem a dolognak. Ehhez nem elég egyébként több és több magos processzor?


És egyébként ez, hogy egyszerre számolja ki a független lehetőségeket, így biztosan nem igaz (mindig). Például kriptográfiában bizonyos kulcsmegosztási problémáknál ez nem is opció, hogy nézzük meg az összes lehetőséget. Ilyenkor egy randomizált algoritmus van, aminek van valamekkora "győzelmi" valószínűsége. A kvantumszámítógép összefonódott állapotok megosztásával ezt a valószínűséget tudja feljavítani. Ezt a részét vágom a dolognak.


Azt a részét nem vágom, hogy pl. prímtényezőkre bontást hogyan csinálja (ami egyébként olyan probléma, amit 7es írsz, hogy sok lehetséges megoldás van). Itt klasszikusan a legjobb stratégia a brute force, azaz végigmegyünk az összes lehetséges prímtényezőt, ami nagyon nem hatékony. Ugyanilyen hatékonyságú a randomizált változat, azaz hogy véletlenszerűen kezdünk el lehetséges prímtényezőket kiválasztani, és próbálgatjuk. Ebből gondoltam, hogy itt is a kiválasztás sikerességének valószínűségét tudja feljavítani, mint a kulcsmegosztásnál, és ezt talán valamennyire el is tudom képzelni. De mint mondtam, ezt nem vágom, lehet hogy egyszerre tudja megnézni az összes lehetséges prímtényezőt, ahogy 7es írja, csak ezt meg nem tudom elképzelni hogyan működik.

jan. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

"egyszerre számolja ki a független lehetőségeket"

Ha egy szám osztóit keresed, az független. Az egyik osztó kereséséhez nem kell a másik osztó.

Ha viszont egy számolás úgy néz ki, hogy elsőre kijön egy részeredmény, majd azzal számolsz tovább - az NEM független.

Ezt NEM fogja gyorsabban számolni, mert mindig meg kell várni az előző eredményt, és csak utána számolhatsz tovább.


"így biztosan nem igaz"

De, pontosan így igaz. Ha nem értesz hozzá, akkor nem kéne találgatni.


"ezt nem vágom, lehet hogy egyszerre tudja megnézni az összes lehetséges prímtényezőt"

Pedig egyszerű: el kell osztani vele.

Egy hagyományos gépen ez külön-külön megy - a kvantumgép egyszerre oszt az összes számmal, és egy lépésben kijön az, hogy melyik az osztója, és melyik nem.

jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%

"Ha egy szám osztóit keresed, az független"

Igen, értem mit jelent, hogy független számolások, nem ezzel van problémám.


"De, pontosan így igaz. Ha nem értesz hozzá, akkor nem kéne találgatni."

Amit a kriptográfiás algoritmushoz írtam, ahhoz értek, ott nem találgatok, és tudom hogy ott nem igaz, amit írsz, hogy független számolásokat végez párhuzamosan, mert egyszerűen nem ilyen az algoritmus.


"Pedig egyszerű: el kell osztani vele."

Igen, ezt a részét értem, hogy hogyan ellenőrizzük egy prímszámról, hogy osztó-e, és hogy azt mondod, hogy ezt párhuzamosan csinálja az összes lehetséges prímre. Csak nem látom mi az a kvantumfizikai elv, ami ezt lehetővé teszi. (Lehet hogy van ilyen, ha igen esetleg mondhatnál róla valamit :). A kulcsmegosztásoknál használt összefonódott állapotoknál, valamennyire látom a kvantumfizikai elvet mögötte, ami feljavítja a randomizált algoritmus hatékonyságát, arról azért merek beszélni.)

jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!