Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mire lesz képes egy kvantum...

Mire lesz képes egy kvantum számítógép? Az élet eredetét, biztos, hogy képes lesz megfejteni? Szerintem az információ kvantum bitekben van szétszóródva a földön, kell egy számítógép ami leolvassa.

Figyelt kérdés

#kvantum számítogép
jan. 3. 08:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%

Ez egy kvantumgép.

Egy normál gépen egyszerre az egyik számmal osztasz, és kapsz egy eredményt, hogy az osztó-e. Ezt aztán ismételheted pár milliárdszor (mindig más számmal), mire meglesz a végeredmény.

Egy kvantumgépen minden számmal osztasz. Egy kvantumbit is nagyobb mennyiségű anyagból áll, és az osztás végére egységenként beáll valamilyen végeredményre.

Csak ki kell olvasnod, mert ott lesz az összes osztási eredmény.

jan. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem, nem úgy működik hogy minden számmal egyszerre oszt.


Nézd meg a Shor algoritmust ami ezt csinálja. Ha ennyi lenne hogy a klasszikus algoritmusokat könnyen párhuzamosítja, akkor nem kutatnák aktívan a kvantumalgoritmusokat. Teljesen más algoritmusokat használnak a kvantumszámítógépek mint a klasszikusak.

jan. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%
Lehetséges... de akkor, amit én mondtam, az milyen eredményt adna?
jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

#11-hez:

A kvantumbit nem áll anyagból, mert az egy matematikai modell. 2-dimenziós Hilbert téren modellezhető állapotok jelentik a kvantumbitet. Ezek az állapotok mérhetőek, és a mérés eredménye a két állapotot (0-t vagy 1-et) valamilyen valószínűséggel adja meg. A számítógépnek az információ 0 vagy 1, amit kaphat. Klasszikusan ezeket 0% valószínűséggel kapja az egyiket, 100% valószínűséggel a másikat egy adott műveletnél. Kvantumosan ez a valószínűség lehet 0% és 100% között ugyanannál a műveletnél (lásd Schrödinger macskája). Ilyen értelemben a kvantuminformáció alapegysége, a kvantumbit valóban több állapotból (a Hilbert tér több absztrakt pontból) áll, mint a klasszikus 0-1 információ, de a mérés végére ugyanúgy 0-t vagy 1-et ad.


Tehát a kvantumszámítógépnek nincsen nagyobb kapacitása, vagy nem tud egyszerre több műveletet végezni párhuzamosan, legalábbis a kvantuminformáció puszta tényéből ez nem következik. (De ha valaki érti, hogy ez miből következne, akkor elmondhatná:)). A kvantumgép ugyanúgy 0-kkal és 1-ekkel operál, mint a klasszikus, csak neki valószínűségek is tartoznak hozzájuk. És ha történetesen ezek a 0-k és 1-ek összefonódott állapotok méréséből származnak, akkor a hozzájuk tartozó valószínűségek között kapcsolat van, aminek ismeretében műveleteket spórolhat meg, és számolásokat rövidíthet le a gép.


#13-hoz:

nem tudom milyen eredményt adna, mert még nem értem az elvet ami lehető teszi, hogy működjön az, amit mondasz.

jan. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Arra gondoltam, hogy ezekkel a kvantumbitekkel elvégzel egy osztást. Az osztandó fix, az osztó kvantum.

Az eredmény mi lesz? Illetve miféle eredmény lesz?

jan. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az, hogy "kvantumbitekkel elvégzel egy osztást" és hogy "az osztó kvantum"? Arra gondolsz, hogy kvantum algoritmussal választom ki az osztókat, amikkel az osztást elvégzem? (Máshogy nem nagyon tudom értelmezni.)


Ha erre gondolsz, akkor ugyanúgy számok lesznek az eredmények, és ha az osztás eredménye egész szám akkor siker, ha nem akkor, próbálkozunk tovább. Csak a kvantum algoritmus a klasszikushoz képest azt tudja, hogy nagyobb eséllyel választ jó osztókat, tehát amivel ha elosztja fix számot, akkor egész számot kap. Ezért kevesebbet kell próbálkoznia, és gyorsabban megoldja a problémát.

jan. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!