Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy 100 tonnás űrhajónak...

Egy 100 tonnás űrhajónak Jouleban kifejezve mennyi energiára lenne szüksége hogy elérje a Proxima Centaurit a fénysebesség 30%-val utazva?

Figyelt kérdés
Csak az odaút lenne nem returnos. Hogyha lenne fúziós vagy antianyag meghajtás. Állítólag 3 db kocka cukor antianyag elegendő lenne egy ilye utazáshoz.

jan. 7. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
1/2*100 000*(0.3 c)^2
jan. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez csak a szükséges energia mennyiség ami kell a sebességhez, 45 milliárd Joule jött ki, szóljatok ha nem jól jött ki a matek nekem, de a távolság is számít hogy 40 billió km-re van tőlünk vagyis 4 fényév távolságban menne, az útnak a felénél mondjuk én már átállnák lassításí fázisba. Addig pedig gyorsulás lenne, 1 perc alatt elérhető a hangsebesség. Félév alatt eléri a fénysebesség 30%-át ha folyamatosan gyorsul.
jan. 7. 12:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2 a távolság nem számit mivel nincs folyamatos surlodás.
jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel űrben repül, emiatt nincs súrlódás, vagyis inkább elhanyagolhatóan kicsi, emiatt nem számít milyen messze megy. Azt meg nem mondtad hogy le is akarod lassítani, csak azt hogy el akarod érni ezt a sebességet. De a lelassításhoz ugyanakkora energia kell mint a gyorsításhoz, így az első válaszomban adott szám kétszerese.
jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

az űrben is van súrlódás és a fénysebesség 30%-ánál egyáltalán nem elhanygolható.

ilyen sebességnél egy porszem is akkora energiával csapódik be, hogy több méteres páncélzat sem állítja meg.


szóval a kérdésre válaszolva, a franc se tudja, mert folyamatosan üzemeltetned kell egy valamilyen elven működő elhárítórendszert is. (meg persze életfenntartás, védekezés a kozmikus sugárzás ellen stb.)


igazából nem az a probléma, hogy eljussunk oda. vagy legalábbis az a probléma kisebbik része. egyben tartani a hajót és életben a legénységet sokkal problémásabb.

jan. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ennyivel is többet tudok.
jan. 7. 13:28
 7/11 A kérdező kommentje:
Valami erőtér vagy szén-nancső palást elegendő lenne a mikrometeoritok kivédéséhez vagy még az is kevés lenne?
jan. 7. 13:30
 8/11 sadam87 ***** válasza:

"45 milliárd Joule jött ki, szóljatok ha nem jól jött ki a matek nekem"

Szerintem nem. Az 1. válaszoló által megadott képlet alapján nekem 4,05*10^19 J jön ki. Lassítással is számolva nyilván a kétszerese. (Plusz az 5. válaszoló által írt egyéb költségek.)

Az könnyű belátni, hogy ehhez az űrhajó eredeti tömegének 9%-át kitevő anyag + antianyag üzemanyag kell. (Teljes annihilációval, 100% hatásfokkal számolva, ami azért nyilván eléggé idealizált.) Az azért kicsit több, mint 3 kockacukor egy 100 tonnás űrhajó esetén...

jan. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Valami erőtér vagy szén-nancső palást elegendő lenne a mikrometeoritok kivédéséhez vagy még az is kevés lenne?"


1 g porszem a fénysebesség 30%-ával az már nukleáris robbantás kategória. igaz annak kicsi, de páncélnak rengeteg.

jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ha több billió meg trillió Joule energia befektetésel az űrhajó körül egy erőteret létre tudnánk hozni akkor ezek a kis porszemcsék nem jelentenének akadályt, olyan lenne ez mint ami a földet védi mágneses mező, szét égne mielőtt elérné az űrhajót,jó tudom hogy ez túlzó hasonlítás de szabadjára engedem a fantáziámat. És amúgy a 90 trillió joule energia mellé ezek a védelmi rendszerek mennyi + energiát fogyasztanának az út során szerintetek?
jan. 7. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!