Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy koporsóban eltemetett...

Egy koporsóban eltemetett ember mennyi idő alatt bomlik le, úgy hogy már emberi szövet nem marad csak csontok? És a koporsó is eltűnik?

Figyelt kérdés
Én úgy tippelem, hogy kb. 2-3 év, vagy több? Csak kíváncsiságból kérdezem. És meddig számít frissen temetettnek egy ember?
jan. 17. 12:15
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Rengeteg minden befolyásol, például időjárás/ páratartalom, gerinctelenek jelenléte stb. Eltarthat évekig, de lehet pár hét után már jószerivel csak csontok maradnak. Maga a koporsó szintén nem örökéletű s ugyan úgy mindenféle befolyásolja, beleértve az anyagát is.

Egy kiszáradt, élettelen sivatagban eltemetett ember lehet még 100 év után is viszonylag jó állapotban marad. Gondolj csak a múmiákra, megfelelő körülmények közt megfelelően “előkészítve” évezredekig elállnak. Ellenben egy mindenféle dög és korhadékevő rovarokkal meg gombákkal teli nedves, erdős területen nem kell éveket várni míg csak csontok maradnak.

jan. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én egy átlag magyar falu, város temetőjére gondoltam.
jan. 17. 12:29
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Kb 8-24 hónap.
jan. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Több év is van az. Inkább egy év múlva már jelentősen bomlik és eltelhet tíz év is mire csak a csontok maradnak.
jan. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!