Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudomány idővel megállítja...

A tudomány idővel megállítja majd öregedést?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt azt, hogy valami beavatkozás következtében, az ember örökké huszonévesnek nézzen ki.
jan. 19. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Inkább csak lelassítja, vagy pedig újrafiatalítani tud majd.
jan. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Lassítás is jó lenne.

A haláltól nem félek, de az öregedéstől igen.

Nem akarok megöregedni.

jan. 19. 10:42
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Hagyományos értelemben nem. Viszont a halhatatlanság eléréséhez szükséges technológián már dolgoznak, az viszont valóban megállítja az öregedést. (Global Future 2045 kongresszus, ha érdekel)
jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
És csak a ráncoktól félsz? Az nem gond, hogy huszonévesnek kinéző demens vénasszony leszel nyolcvan évesen?
jan. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vannak cégek, akik igen kutatják a témát, Harari ír erről is a Homo Deusban.
jan. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:
73%
Szerintem nem. Az nem fog sikerülni.
jan. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként, ha naponta ránk ömlő reklámok nem szajkóznák, hogy csak az értékes, aki húsz éves és Miamiban rázza magát, akkor talán nem tekintenénk ezt a normának, amihez alkalmazkodni kell.
jan. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%
A tudomány nem, de a kapitalizmus simán. Nyugdíjasként is lehetsz alulfizetett gyakornok, ha erre vágysz.
jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyilván van az öregedésnek egy nehéz oldala, de minden életkornak megvan a nehézsége. Én most fiatal vagyok, ettől függetlenül, minden nehézségével együtt azt szeretném, ha tisztességben megöregednék, és egyszer meghalnék. Remélem, hogy kíméletes lesz velem a sors, és nem fog fájni a halálom, de még ha fáj is... Ez az élet része, és sokkal jobban is értékelem az életem minden pillanatát, hogy tudom, 20 év múlva már nehezebben fog menni egy-két dolog, 40 év múlva már sok dolog, azután meg meglátjuk, hogy egyáltalán még élek-e. Ez így természetes. A másik oldalról pedig, attól még én nem leszek haszontalan, hogy megöregszem. Amíg erőmből bírom, én dolgozni szeretnék, imádom a hivatásomat. Ha pedig nem bírom már, akkor meg majd a családomnak fogok ott segíteni, ahol tudok. Ha ez annyit jelent, hogy átveszem az ajánlott levelet, mert csak annyit bírok, hogy kivánszorgok a postáshoz, akkor annyit, de mindig lehet találni valamit. És ilyen szempontból az én családom időseit büszkén mondom példaképnek, ők a mai napig segítenek, ahogy az erejük engedi. Segítenének ők többet is, de azt meg mi nem engedjük, vigyázunk rájuk. :)
jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!