Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Föld Holdjának van valami...

A Föld Holdjának van valami másik neve vagy az a neve, hogy Hold?

Figyelt kérdés

Csak azért, mert a többi bolygó holdját nem Holdnak hívjuk. Ja és valóban sajtból van, mert a Demjén azt énekli.


Az utolsó mondat csak vicc


2010. okt. 23. 17:44
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igaz, elrontottam. Lehet, hogy azért, mert bevettem egy szem fogalmazásgátlót
2010. okt. 23. 18:47
 12/16 anonim ***** válasza:

Mi köze a fogamzásgátlónak az észbéli képességekhez? O.o


Amúgy engem az érdekelne, mi lenne a holdak neve, hogyha kettő, vagy több hold lenne a Föld körül :)


Amúgy meg a Mars holdjainak is van neve: Phobos, Deimos. A mienknek meg a neve: Hold. Mint ahogy előttem is írták, mikor az emberek elnevezték a saját nyelvükön holdnak, akkor még nem volt olyan tudás, vagy gondolod, hogy az égen lévő pöttyök némelyikének is van holdja :)

2010. okt. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Oda nem fogamzásgátló van írva.
2010. okt. 23. 19:33
 14/16 A kérdező kommentje:
De akkor azok nem is holdak, hanem A Phobos és Deimos
2010. okt. 23. 19:35
 15/16 anonim ***** válasza:

A "Hold" ugyanolyan szó, mint a Titán, vagy Phobos. Ma tudod, hogy a Holdat jelenti. De amikor még nem nevezték semminek, ki tudja, miért éppen a "Hold" nevet találták ki neki? vagy angolul hogy "Moon". Amikor pedig feldezeték az első holdakat, és rájöttek, hogy azok is úgy keringenek a Föld körül, mint a mi Holdunk, akkor az egyszerűség kedvéért holdnak hívták, de attól még egyedi nevük is van. A Föld Holdja is egy hold (kis és nagybetű nagyon fontos ez esetben.)


A Phobos is egy hold. A marsi ember Phobos-t mondana Hold helyett, és más bolygó körül phobosok keringenének.

2010. okt. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés már volt. Használd a keresőt.

De hogy válaszoljak is: a Holdnak az a neve, hogy Hold. Aztán rájöttek, hogy van még egy rakás hold, úgyhogy köznevesült. Ugyanígy a Föld is (igenis jó példa), ha elmennél a Merkúrra, ott is ugyanúgy a földön állnál.

2010. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!