Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok érdekes biológia...

Tudnátok érdekes biológia témákat írni?

Figyelt kérdés
Biológiából kell prezentációt csinálnom, de nem igazán tudom még, hogy miről. Az emberi test és az egészség érdekel, de ezen belül nem sok ötletem van. Tudnátok segíteni?

jan. 25. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Piros-zöld színtévesztés


Valamilyen betegség (pl méhnyakrák), s az okai, felismerése, kezelése.


Az emberi anatómia összehasonlítva az állatokéval. (melyik csont melyiknek felelne meg)

jan. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kólauborkával ***** válasza:
87%

Mondjuk készíts egy összeállítást a saját táplálékbeviteled (esetleg még speciálisabban a proteinbeviteled) ökológiai lábnyomáról. Eléggé sok rétegü téma és akármennyit lehet róla írni, akár általánosabbá vagy speciálisabbá is téve a dolgot.

Az interneten is sok anyag található hozzá, hivatalos adatokkal.

jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szemszínek öröklődése
jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3

Az inkább genetika. Ráadásul a 4x4-es Punnett-négyzetbe nagyon könnyű belezavarodni.

jan. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Emberi bőr és az UV sugárzás.
jan. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egészség témakörre szerintem jó a cukorbetegségről is egy összefoglaló.

- Milyen típusú cukokrbetegségek vannak?

- Hogyan alakulnak ki?

- Hogyan kell megfelelően kezelni ezeket?

- Mi lehet a kezeletlen cukorbetegség következménye?

- Mit tehetünk a megelőzés érdekében?

jan. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet-e két barna szeműnek kék szemű gyereke
jan. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Az UFO-k szálltak le a Langerhans szigeteken és megfújták az Eustach kürtöt lehetne egy jó felütés. Innen mehetne a cukorbetegség, hallási gondok sok minden más felé az előadás. (Igen szeretem a figyelem felkeltő első mondatokat)
jan. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#7


Ha nem jutott az magától eszébe, nem érdekli, s nem érti, ennek a magyarázatába bele fog zavarodni:

[link]


Hasonló a metódus, mint a vércsoport öröklődésnél, csak jóval több a variáció. S nekem a gimis osztálytásaimnak még azt se nagyon ment.

Ráadásul erre jó magyar leírást nem is igazán kap. (A linkelt kép, az saját. Engem viszont mindig is érdekelt az öröklődés, főleg mert apum piros-zöld színtévesztő, s én lányként így mindenképp hordozó vagyok. De a szemszínekbe néha még én is belezavarodok.)


Igen, ezért is írtam a színtévesztést. Annak az öröklődése egyszerűbb (a szemnél nem is csak a felső gének játszanak szerepet), és vizuálisabb [link]



De az embeei vs állati anatómia is elég szemléletes:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ide meg még olyan érdekességek is jönnek, hogy az embereknek enyhe S alakú gerincük van. A felegyenesedett járás miatt. A nagyon kicsi babáknak viszont még C alakú, mint az állatoknak. Nem hajlik be a deréknál.

Vagy szintén a felegyenesedett járás miatt szűkebb a medence. Ami veszélyezteti a szülést a gyerek fejének mérete miatt. De így azok, akik korábban szültek az elvárhatónál, mikor a gyerek feje még kisebb volt, valószínűbben túlélték a szülést a gyerekkel együtt, akik meg szintén inkább korábban szültek. (Aki nem, az valószínűleg belehalt) Így meg nagyon fejletlenek az újszülött embergyerekek az állatok kicsinyeihez képest.

jan. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Szex
jan. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!