Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A párhuzamos univerzumok mese...

A párhuzamos univerzumok mese vagy valóban lehetséges?

Figyelt kérdés
Remélem maradhat itt, mert nem a new ages marhaságokat akarom olvasni az ezotériában, hanem értelmes magyarázatot. Akkor is, ha a kérdés new ages marhaság. Vagyis főleg akkor. Mindenre kíváncsi vagyok a témáról. De ne hülyézzen le senki pls, mert nem vagyok vészesen hülye, átlagos vagyok ha ebből a szempontból nézzük.
jan. 28. 15:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

9: köszönöm, érdekes minden szavad, lenyűgöző nekem ez az egész. Kicsit viccből írtam ezt a “cucc” szót. Ezt a sötét anyagot arra mondtam, hogy ugye a gravitációt említette 4-es. Arra gondoltam, amit írsz, hogy a tömege érzékelhető, vagyis a gravitációs hatása. Vagy tévhit, amiben élek? Nem használom a saját gondolataimra a hülyeség szót, remélem megérted 😅

Tudom, ahogy én fogalmazok az Spektrum késő esti műsor kb, remélem valamennyire érthető azért. Én másban vagyok jó (remélem).

És írt ez a jóember akit említesz (Caroll) valami olyat, amit én is felfogok középszerű intellektusom, és a témában való teljes járatlanságom ellenére?

Meg fogom nézni a videót.

Neked ez a munkád, vagy csak érdekel? Szívesen beszélgetek az ilyenekben jártas emberekkel. Elnézést, ha ez a kérdés túl indiszkrét. Ha a második, talán van remény, hogy egyszer én is megértem valamennyire, ha elég kitartóan érdeklődöm, tájékozódom, tanulmányozom a vonatkozó irodalmat, cikkeket, tweet-eket, járok előadásokra, kérdezek gyakorin, vagy amint mondtam, újra tanulom a matekot hatodiktól.

jan. 28. 18:51
 12/16 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm, hogy használtad az ignorál szót, ritkán hallom sajnos.
jan. 28. 18:53
 13/16 Psycho ***** válasza:
84%

Örülök, hogy tetszik a téma + hogy érdeklődsz, annak meg pláne, hogy hasznosnak találtad, amiket írtam. Igyekszem köznapi nyelven fogalmazni azért, hogy kb. bárki érthesse.

Csak lelkes érdeklődő vagyok én is, de odafigyelek, milyen forrásokból tájékozódom.


Jól gondolod igen, a sötét anyagnak csak a gravitációs hatását érzékeljük (ezért "sötét"). Vannak modellek, hogy vajon mi lehet az. Ezek közül van, amire igen kicsi az esély, pl. hogy temérdek "kicsi" (primordial, azaz a Nagy Bumm után keletkezett ősi) fekete lyuk okozná a tömegtöbbletet, másra nagyobb (a vezető elmélet szerint valamilyen részecske, amit még nem találtunk meg).


Hát, hogy vajon mennyire lesz érthető számodra, nem tudhatom 😅 A jó hír, hogy amúgy nem kell egyetemi szintű matek hozzá, hogy az embernek legyen egy intuitív képe arról, hogy kb. hogy működnek a világ dolgai. A hivatkozott youtube csatornát bátran ajánlom (mindenkinek), sokat lehet belőle tanulni, és hiteles a forrás.

jan. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A világunk törvényei jelenleg olyanok, hogy ha csak pár %-kal változnának, akkor vagy nem léteznének atomok (csak hidrogén, tehát proton), vagy ha a másik irányban, akkor létezne stabil diproton (egy hélium izotóp), aminek viszont az lenne a hatása, hogy minden csillag azonnal felrobbanna a keletkezése közben, vagyis nem léteznének stabil csillagok, tehát élet sem.

Ha a gravitáció ereje változna, akkor viszont a hozzánk hasonló világok vagy nagyon hamar kitágulnának, vagy összeroskadnának.

Élet így se lenne bennük.

Ha létezik multiverzum, akkor az simán lehet ilyen.

jan. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Most úgy tudjuk, hogy az Univerzum egy ZÁRT téridő világ. Filozofálhatunk arról, hogy egyáltalán léteznek-e más univerzumok, vagy filozofálhatunk arról, hogy egy saját Univerzumunkban lévő fekete lyukban milyen történések zajlanak, de ez mind csak szellemi faszlengetés marad, mert soha nem fogunk megbizonyosodni arról, hogy a filozofálgatásunk helyes-e, vagy helytelen.
jan. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

"ZÁRT"

Ettől még előfordulhat, hogy összeér egy másik, szintén zárt világgal.

jan. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!