Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet kiszámolni egy...

Hogyan lehet kiszámolni egy anyag kalciumtartalmát?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy vannak különböző anyagok, amiknek meg kellene állapítani a kalciumtartalmát: Cao, CaOH2, CaCO3, CaSO4, Ca(HCO3)2.

Előre is köszönöm.


2009. jan. 4. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel nem írtad, hogy miben kéne megadni a végeredményt, ezért akár azt is lehet mondani, hogy mindengyikben 1 egység Ca van. De gondolom a feladat arról szólna, hogy az adott anyag moláris tömegét kéne megnézni, azt összehasonlítani a Ca moláris tömegével, és akkor aztán megint kész vagy.

Egyébként vagy én értem félre a feladatot, vagy ez egy nagyon pitiáner feladat, és akkor neked sürgősen át kéne nézni azt a kémia könyvet, mert ha nem tanulod meg az ilyen alapokat, akkor később iszonyúan fogsz szenvedni kémiából!

2009. jan. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha ze segít valammit a Ca százalékos tartalma kell!:D (és mégegyszer köszönöm)
2009. jan. 4. 11:58
 3/3 anonim válasza:

Úgy kell ahogy az előző válaszoló írta.

Pl: CaO moláris tömege:56g/mol abból 40g a Ca

40/56=0,7143 Tehát 71,43% Ca-ot tartalmaz

2009. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!