Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok erről a matemati...

Mit gondoltok erről a matematikai állításról?

Figyelt kérdés

"A kontinuum ugyanannyival nagyobb a végtelennél, amennyivel a végtelen nagyobb az egynél. Felfoghatatlanul nagyobb. Egyszerűen az már másféle nagyság. A kontinuum olyan nagy, hogy a végtelent össze se tudjuk hasonlítani vele."


(Milo Beckman: Matematika számok nélkül, 72. oldal)


febr. 7. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, gyanús, hogy a fordításnál ment félre, de szerintem ez úgy lenne helyesen, hogy a

„A kontinuum számosság annyival nagyobb a megszámlálhatóan végtelen számosságnál, amennyivel a megszámlálhatóan végtelen számosság nagyobb bármilyen véges számosságnál, akár az 1-nél.”


Másrészt gondolom érzed, hogy a „felfoghatatlanul nagyobb” az nem egy matematikai kifejezés, szóval nem gondolom, hogy szigorúan matematikainak kéne venni ezt a szöveget. Az utolsó mondattal se értek egyet, ha megvan, hogy nagyobb ez a számosság, akkor pont, hogy sikerült összehasonlítani a kettőt. (A nem-összehasonlíthatóságra azt a dilemmát szokták példának hozni, hogy a krokodil zöldebb vagy hosszabb.) Arra nincs kifejezésünk, hogy „hányszor” nagyobb (meg ugye végteleneknél ez a hányszor se nagyon jól definiált a matematikában). A megszámlálhatóan „végtelenszer” a megszámlálhatóan végtelen az még mindig pont ugyanakkora számosságú, mint önmaga.


Azóta végre letöltődött a könyv, és kicsit beleolvastam, sajnos nem a fordításnál ment félre a dolog, szóval ne ebből a könyvből készülj az egyetemi vizsgáidra. Persze ettől még lehetnek benne jó ötletek jól tálalva…

febr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A könyvet azért vettem, mert idén folytatom a tanulást, és gondoltam, hátha méghozza a kedvem a matekhoz.

Elég elvont dolgok vannak benne.

Van még valami, amit meg akarok kérdezni, csak hirtelen nem találom az oldal számot.

febr. 7. 22:16
 3/9 Kólauborkával ***** válasza:
87%

Én Pólya György: Gondolkodás iskolája 1-2-t ajánlom kedvhozónak.

Nem is a feladatok miatt, azok nehezek egy nem matekosnak, de nagyon olvasmányos és értelmes.

febr. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A könyv szerzője szimplán nem érti a különböző végtelenek fogalmát. Szerintem ne olvasd tovább.
febr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4


A könyv szerzőjét (egy 29 éves srác) burkoltan egy zseninek állítják be.

febr. 8. 11:25
 6/9 bollocks ***** válasza:

"A nem-összehasonlíthatóságra azt a dilemmát szokták példának hozni, hogy a krokodil zöldebb vagy hosszabb."


Egyértelműen hosszabb, mert a hasa és a háta is hosszú, de csak a háta zöld.

febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5 Látjuk mennyire zseni.
febr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"burkoltan egy zseninek állítják be"

Nekem abban a kuriózumban volt részem, hogy a vegyész szakon, ahova jártam a nyolcvanas években, két zseni évfolyamtársam is volt. De csak az egyikhez volt érdemes menni kérdezni, mert csak ő tudott magyarázni.

febr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mindeki okosabbnak hiszi magát a másiknál. De 50% téved.
márc. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!