Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetne megoldani a...

Hogyan lehetne megoldani a klímaváltozást?

Figyelt kérdés

Milyen lesz a klímaváltozás hosszú távú hatása a Földre?

Sikerül-e megfékezni a klímaváltozást, és elkerülni a legrosszabb forgatókönyveket?


febr. 8. 19:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

A klímaváltozást nem lehet 'megoldani'!

Maximum a civilizációnkra drasztikusan káros hatásait lehet enyhíteni azzal, hogy amennyire tudjuk lassítjuk a folyamatokat, pontosabban minden erőnkkel próbáljuk elkerülni, hogy gyorsítjuk.

Nem mindegy a számunkra ugyanis, hogy néhány évtized, vagy évszázad, esetleg évezredek, vagy tízezer évek alatt történnek a változások, mert a hosszabb intervallumok természetesek, azokhoz tudunk alkalmazkodni.

Vegyük például az építészeti szabványokat, vagy az építkezési szokásokat, eljárásokat. Évszázados intervallumban például a vályogházak maguktól is kicserélődnek, azokat lebontják és erősebb anyagokból készülnek az új épületek, a tetőszerkezet is a felerősödött széljárásnak megfelelően változik, vagy az alapozás, így nem dőlnek össze tömegével lakóházak rövid idő alatt emberek millióinak, vagy kontinensnyi méretben milliárdjainak és hosszabb távon van idő arra, hogy megváltozzanak a lakó, a mezőgazdasági, ipari övezetek területei, mert ahol mondjuk egy mocsarasodás, vagy sivatagosodás indul meg gyors ütemben, onnan el lehet költözni más területre.

Az nyilvánvaló, hogy mondjuk a Szaharában nem kezdünk Giga metropoliszokat építeni, mert az éghajlata már nem alkalmas erre, de elképzelhető, sőt az biztosan meg is fog történni, hogy kiterjedt területek fognak majd sivataggá változni, ám ha ez hosszú idő alatt történik meg, akkor van arra idő, hogy a lakhatatlanná váló területekről az emberiség elköltözzön olyan helyekre, ahol lakhatóbb számunkra a környezet. A gyorsaság itt dominánsan jelentkezik, mert el lehet képzelni, hogy ha a jelenleg lakható területek, vagy ahol mezőgazdasági tevékenységet végezhetünk, hirtelen, pár évtized, vagy évszázad alatt lakhatatlanná változnak, akkor milliárdok felett kondul meg a lélekharang, míg ha van elég idő, akkor van esély arra, hogy kezelni lehessen a változásokat.

A klímaváltozás katasztrofális hatásai a gyorsaságból adódik, mert alapvetően a Földön természetes folyamat, de sajnos az emberi tevékenység ezt alaposan felgyorsítja, olyannyira, hogy már nem tudunk hozzá alkalmazkodni.

febr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Sehogy. A Föld klímája folyamatosan változik, amire leginkább a naptevékenység van hatással. Az emberi tevékenység hatása elhanyagolható. Annyit tehetünk, hogy alkalmazkodunk az épp aktuális változásokhoz.
febr. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Sehogy.
febr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Megoldható.

Most van egy terv, hogy felszerelnek egy napernyőt az űrben, a Lagrange-ponton.

Másképp is meg lehet oldani.


NAGYON drága lesz! Teljesen biztos, hogy ezek után rosszabbul fogsz élni (mivel te fizeted meg a költségeket).

De még mindig jobb, mint ami nélküle lenne.

febr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A fűtést hűtésre kell cserélni és meg van oldva. Legalábbis nekünk, a többi élőlény eddig se érdekelte az embert.
febr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"a többi élőlény"

Belőlük élsz, szóval csúnyán megszívod, ha felborítod az egyensúlyt.

febr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, kérdező. Ez csak számodra, meg az ember számára megoldandó feladat. A Föld anyácska nagy ívben tojik bele, hogy most 2 fokkal fentebb ment az átlaghőmérséklet. Volt már ilyen a földtörténet során, és később lesz is még ilyen. Hogy zöldellő mezők vannak a sarkokon és nem jég. Akkor is dús Élet burjánzott a Földön.

Bennünket is csak amiatt érdekel, mert hipp-hopp nem tudunk olyan terményeket előkapni a varázssapkánkból, amik az új klímatikus viszonyoknak megfelelnek. És félünk, hogy oda lesz a kedvenc Arabica kávénk. Holott van még kávé rajta kívül is. Az új fajták kinemesítése időigényes, és az átállás is drága.

Én magam is kivágtam az összes kajszi fámat, mert az utóbbi 5 évben sosem volt termés. Enyhe tél után hamar kivirágzott, aztán vagy elfagyott, vagy a hideg esőben a méhek nem jártak. A füge ültetvényemet bővítettem, mert az utóbbi 5 évben duplán is termett. És telepítettem kiwit, meg gránátalmát. Majd meglátjuk melyik válik be.

Szóval én megoldottam, nekem lesz gyümölcsöm...

febr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló csinálja jól. Mi emberek nem sokat tudunk változtatni a klímán. Alkalmazkodni kell.
febr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Alkalmazkodni is kell, igaz.

De mi, emberek gyorsítottuk fel ennyire a változást. Le is tudjuk lassítani... egyelőre. Amíg még lassítható.

Csak nagyon drága lesz, és ezt nem akarja megfizetni senki.

febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Csak nagyon drága lesz, és ezt nem akarja megfizetni senki."

Én árnyaltabban látom ezt, és maximálisan igazat adok #7-esnek. Csak ő magánember, és nem profitorientált vállalkozás. Ő prompt alkalmazkodik a változó körülményekhez. Ő leírta egy tollvonással a kajszi projektjét, és már a mediterránium növényei felé kacsingat. Sajnos a mai növénytermesztés erősen profit orientált, és a maximális profitot akarja kivenni.

Szóval a fenti mondat úgy helyes, hogy azért lesz nehéz az átállás, mert a profitról nehezen mond le a gazda a kísérletezés kedvéért, ami ráadásul beruházás igényes. A magyar gazdák közt amúgy is kevés az innovatív szemléletű, kísérletező típus. Szerencsére vannak azért Mester Károlyok, vagy Hivekovicsok, de még nem a többség ilyen. Sajnos...

febr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!